Pensylwania

poleć serwis drukuj

Boże Narodzenie w Klasztorze Paulinów w Doylestown

01-04-2021

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Święta Bożego Narodzenia mają zawsze charakter wspólnotowy, gromadząc rodziny przy wigilijnym stole, pozwalając na chwilę oderwać się od życiowych problemów, skupić się na Bogu i Jego nieskończonej miłości ku człowiekowi. Nie inaczej jest we wspólnotach zakonnych, które również przygotowują wigilijny stół i wspólnie zasiadają do posiłku. Nikt bowiem w te Święta nie powinien czuć się samotny.

W naszej paulińskiej wspólnocie posługującej w Amerykańskiej Częstochowie wieczerza wigilijna odbyła się 24 grudnia o godz. 7.00 pm, poprzedzona Mszą Świętą Wigilijną w kościele z wiernymi o godz. 5:00 pm oraz uroczystymi nieszporami w kaplicy zakonnej. Przed posiłkiem odczytaliśmy fragment z ewangelii łukaszowej mówiący o Narodzinach Jezusa, a potem złożyliśmy sobie życzenia. Rozpoczął je o. Krzysztof Drybka, przeor, dziękując każdemu z ojców i braci za obecność, tworzenie wspólnoty i posługę na rzecz pielgrzymów, która w tygodniach poprzedzających święta była szczególnie wymagająca ze względu na tłumy pielgrzymów przybywających do Domu Matki, by oczyścić serca w sakramencie spowiedzi. Posiłek wigilijny składał się z tradycyjnych polskich dań, których nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Jedzenie przerywał śpiew kolęd intonowanych przez poszczególnych ojców, w kilku różnych językach. O północy ojcowie i bracia uczestniczyli w tradycyjnej Pasterce w Amerykańskiej Częstochowie.

o. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com