Pensylwania

poleć serwis drukuj

Boże Narodzenie w Klasztorze Paulinów w Doylestown

01-04-2021

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Święta Bożego Narodzenia mają zawsze charakter wspólnotowy, gromadząc rodziny przy wigilijnym stole, pozwalając na chwilę oderwać się od życiowych problemów, skupić się na Bogu i Jego nieskończonej miłości ku człowiekowi. Nie inaczej jest we wspólnotach zakonnych, które również przygotowują wigilijny stół i wspólnie zasiadają do posiłku. Nikt bowiem w te Święta nie powinien czuć się samotny.

W naszej paulińskiej wspólnocie posługującej w Amerykańskiej Częstochowie wieczerza wigilijna odbyła się 24 grudnia o godz. 7.00 pm, poprzedzona Mszą Świętą Wigilijną w kościele z wiernymi o godz. 5:00 pm oraz uroczystymi nieszporami w kaplicy zakonnej. Przed posiłkiem odczytaliśmy fragment z ewangelii łukaszowej mówiący o Narodzinach Jezusa, a potem złożyliśmy sobie życzenia. Rozpoczął je o. Krzysztof Drybka, przeor, dziękując każdemu z ojców i braci za obecność, tworzenie wspólnoty i posługę na rzecz pielgrzymów, która w tygodniach poprzedzających święta była szczególnie wymagająca ze względu na tłumy pielgrzymów przybywających do Domu Matki, by oczyścić serca w sakramencie spowiedzi. Posiłek wigilijny składał się z tradycyjnych polskich dań, których nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Jedzenie przerywał śpiew kolęd intonowanych przez poszczególnych ojców, w kilku różnych językach. O północy ojcowie i bracia uczestniczyli w tradycyjnej Pasterce w Amerykańskiej Częstochowie.

o. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com