Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

03-19-2021

Fot....
Fot....
Fot....

Ceremonia pasowania, czyli oficjalnego przyjęcia do grona uczniów pierwszoklasistów, to ważny moment w życiu nie tylko pierwszaków, zaczynających swą przygodę z edukacją, ale również całej szkolnej społeczności.

Niestety, koronawirus i w tym zakresie pokrzyżował w wielu placówkach plany, w związku z czym pasowanie nie mogło się odbyć tradycyjnie jesienią. Jednak stracony czas można nadrobić! W połowie marca odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii.

Ceremonia miała miejsce w polskim kościele św. Jana Kantego w dzielnicy Bridesburg, ślubowaniu towarzyszyła krótka akademia, nie mogło zabraknąć oczywiście symbolicznego dotknięcia wielkim ołówkiem w ramię. Po takiej uroczystości pierwszoklasiści na pewno poczuli się pełnoprawnymi uczniami!

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com