Pensylwania

poleć serwis drukuj

Egzamin Global Seal of Biliteracy w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

03-19-2021

Fot....
Fot....
Fot....

W sobotę, 13 marca, w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA odbył się egzamin Global Seal of Biliteracy Stamp4S. Do egzaminu przystąpiło 24 uczniów z klas licealnych. Nad przebiegiem egzaminu czuwała Renata Martin. Młodzież poradziła sobie doskonale z zadaniami, wykazując się naprawdę wysokim poziomem wiedzy.

Seal of Biliteracy, czyli tzw. Pieczęć Dwujęzyczności to wyróżnienie przyznawane przez amerykańskie szkoły średnie i okręgi szkolne za biegły poziom w języku obcym, np. polskim. Wyróżnienie umieszcza się w formie pieczęci na dyplomie ukończenia szkoły średniej. Do egzaminu z języka polskiego mogą podejść uczniowie klas 3 i 4 liceum.

Dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w stanowym programie, istnieje Global Seal of Biliteracy. Wszystkie pytania związane z egzaminem można kierować bezpośrednio do Marzeny Owińskiej na adres e-mailowy: lub Renaty Martin, koordynatora na wschodnim wybrzeżu: .

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com