Pensylwania

poleć serwis drukuj

86. doroczny Dzień Polski w Pittburgh

09-22-2017

Fot. Archiwum PCC
Fot. Archiwum PCC
Fot. Archiwum PCC

W niedzielę 10 września odbyła się 86. edycja dorocznego festiwalu organizowanego przez Radę Kultury Polskiej w Pittburgh, PA. W tym roku zmieniono lokalizację imprezy. Miejscem Dnia Polskiego – Polish Day – był tym razem Syria Shrine Pavilion w Cheswick.

O godz. 12:00 została odprawiona msza św., potem zaczęła się zabawa. Smaczna polska kuchnia i polska muzyka były atutami festiwalu. Niewątpliwą atrakcją był też występ chóru i zespołu folkowego „Karuzela”. Gry i zabawy dla dzieci oraz loteria dopełniły program imprezy.

JLS

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com