Pensylwania

poleć serwis drukuj
Anthony Krzywicki Swoją twórczość na...

Spotkanie członków Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego w Filadelfii

09-22-2017

W niedzielę 17 września w Polskim Domu w Filadelfii odbyło się spotkanie członków Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego. Częścią tego spotkania był wieczór poetycki, podczas którego swoje wiersze zaprezentował Anthony Krzywicki.

Mecenas Anthony Krzywicki jest prezydentem prestiżowego stowarzyszenia Jagiellonian Law Society oraz aktywnym działaczem lokalnych organizacji polonijnych, m.in. jednym z dyrektorów Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego w Filadelfii. Znany jest nie tylko ze względu na swoją działalność zawodową jako prawnik, ale również ze swojej społecznej działalności wśród Polonii oraz jako poeta. Jego twórczość spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem uczestników niedzielnego spotkania.

Towarzystwo Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Society of Philadelphia) jest częścią Amerykańskiej Rady Kultury Polskiej. Misją Towarzystwa jest wspieranie zainteresowania polskim dziedzictwem narodowym i kulturą. Szerzy ono również świadomość dokonań Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia oraz wspiera współczesną kulturę polską.

JLS

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com