Pensylwania

poleć serwis drukuj
Anthony Krzywicki Swoją twórczość na...

Spotkanie członków Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego w Filadelfii

09-22-2017

W niedzielę 17 września w Polskim Domu w Filadelfii odbyło się spotkanie członków Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego. Częścią tego spotkania był wieczór poetycki, podczas którego swoje wiersze zaprezentował Anthony Krzywicki.

Mecenas Anthony Krzywicki jest prezydentem prestiżowego stowarzyszenia Jagiellonian Law Society oraz aktywnym działaczem lokalnych organizacji polonijnych, m.in. jednym z dyrektorów Towarzystwa Dziedzictwa Narodowego w Filadelfii. Znany jest nie tylko ze względu na swoją działalność zawodową jako prawnik, ale również ze swojej społecznej działalności wśród Polonii oraz jako poeta. Jego twórczość spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem uczestników niedzielnego spotkania.

Towarzystwo Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Society of Philadelphia) jest częścią Amerykańskiej Rady Kultury Polskiej. Misją Towarzystwa jest wspieranie zainteresowania polskim dziedzictwem narodowym i kulturą. Szerzy ono również świadomość dokonań Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia oraz wspiera współczesną kulturę polską.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com