Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polska Szkoła im....

Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

09-22-2017

W sobotę 9 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA. Z tej okazji odbył się piknik, podczas którego gośćmi honorowymi byli senator Mario Scavello oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” z Wrocławia.

Integracja przy ognisku

Piknik, którego hasło przewodnie brzmiało: „Witaj, szkoło!”, jest nową inicjatywą. Do tej pory pikniki organizowaliśmy zawsze na zakończenie roku szkolnego. Jednak w tym roku dzięki rodzicom, którzy jako właściciele pięknej farmy zaprosili nas na swój teren, mogliśmy rozpocząć szkolną przygodę integracyjnym ogniskiem” – wyjaśnia dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburg Hanna Czuma.

Gościem honorowym imprezy był senator Mario Scavello. Podczas pikniku program artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok”. – Goście z Wrocławia wystąpili u nas po raz pierwszy dwa lata temu. Cieszymy się, że zespół znów przybliżył nam nasze narodowe tańce i pieśni. W strojach żywieckich zatańczyli i zaśpiewali typowo góralskie przyśpiewki. Miło nam było ich gościć, to wspaniale, że nasza szkoła znalazła się na ich trasie koncertowej po USA i Kanadzie – mówi pani dyrektor.

Będzie się działo!

Polska Szkoła im. Jana Pawła II funkcjonuje już od ponad 10 lat. Uczęszcza do niej ok. 170 uczniów w wieku od 3 lat do klas licealnych. Uczniowie kończą edukację w szkole polonijną maturą. W tym roku po raz pierwszy ruszył też program PSL (Polish as a Second Language) dla dorosłych, który w założeniu ma przybliżyć język polski zwłaszcza osobom z rodzin mieszanych. Przy szkole działa też sekcja taneczna – Joseph Dance Studio. Jak zapowiada pani dyrektor, ten rok szkolny będzie obfitował nie tylko w naukę, ale też w atrakcje. – Szykuje się wiele imprez i wyjazdów. Najbliższy to wyjazd do Nowego Jorku na 80. Paradę Pułaskiego. Z naszej szkoły wyruszy ok. 140 osób. 21 października odbędzie się Dzień Dwujęzyczności. Jak co roku zorganizujemy też zabawę andrzejkową dla rodziców, kiermasz świąteczny – tzw. Kraftotekę, na którym swoje rękodzieła sprzedawać będą dzieci i rodzice, wspólny opłatek z kolędowaniem, a w karnawale planujemy zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych. Oczywiście będą też okolicznościowe akademie z okazji najważniejszych świąt państwowych i rocznic – opowiada Hanna Czuma, dodając, że te wszystkie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez fantastycznych rodziców i nauczycieli, a także sponsorów, którzy swoimi donacjami wspierają szkołę.

JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,778.html

wróć

Fotorelacje

Rok Fatimski w Amerykańskiej Częstochowie

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata” – powtarzała Maryja 100 lat temu w czasie objawień w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. W całym kościele powszechnym w 2017 roku celebrowana jest setna rocznica tamtych wydarzeń. Również w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jubileusz ten był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-22-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-22-2017
Zabawa z okazji 34-lecia programu radiowego Głos Polski
10-22-2017
2. doroczny turniej golfowy
10-22-2017
Bankiet jubileuszowy z okazji 100-lecia Okręgu VII Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce
10-22-2017
Msza św. na cmentarzu Calvary Cementery w Middletown
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com