Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polska Szkoła im....

Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

09-22-2017

W sobotę 9 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA. Z tej okazji odbył się piknik, podczas którego gośćmi honorowymi byli senator Mario Scavello oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” z Wrocławia.

Integracja przy ognisku

Piknik, którego hasło przewodnie brzmiało: „Witaj, szkoło!”, jest nową inicjatywą. Do tej pory pikniki organizowaliśmy zawsze na zakończenie roku szkolnego. Jednak w tym roku dzięki rodzicom, którzy jako właściciele pięknej farmy zaprosili nas na swój teren, mogliśmy rozpocząć szkolną przygodę integracyjnym ogniskiem” – wyjaśnia dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburg Hanna Czuma.

Gościem honorowym imprezy był senator Mario Scavello. Podczas pikniku program artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok”. – Goście z Wrocławia wystąpili u nas po raz pierwszy dwa lata temu. Cieszymy się, że zespół znów przybliżył nam nasze narodowe tańce i pieśni. W strojach żywieckich zatańczyli i zaśpiewali typowo góralskie przyśpiewki. Miło nam było ich gościć, to wspaniale, że nasza szkoła znalazła się na ich trasie koncertowej po USA i Kanadzie – mówi pani dyrektor.

Będzie się działo!

Polska Szkoła im. Jana Pawła II funkcjonuje już od ponad 10 lat. Uczęszcza do niej ok. 170 uczniów w wieku od 3 lat do klas licealnych. Uczniowie kończą edukację w szkole polonijną maturą. W tym roku po raz pierwszy ruszył też program PSL (Polish as a Second Language) dla dorosłych, który w założeniu ma przybliżyć język polski zwłaszcza osobom z rodzin mieszanych. Przy szkole działa też sekcja taneczna – Joseph Dance Studio. Jak zapowiada pani dyrektor, ten rok szkolny będzie obfitował nie tylko w naukę, ale też w atrakcje. – Szykuje się wiele imprez i wyjazdów. Najbliższy to wyjazd do Nowego Jorku na 80. Paradę Pułaskiego. Z naszej szkoły wyruszy ok. 140 osób. 21 października odbędzie się Dzień Dwujęzyczności. Jak co roku zorganizujemy też zabawę andrzejkową dla rodziców, kiermasz świąteczny – tzw. Kraftotekę, na którym swoje rękodzieła sprzedawać będą dzieci i rodzice, wspólny opłatek z kolędowaniem, a w karnawale planujemy zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych. Oczywiście będą też okolicznościowe akademie z okazji najważniejszych świąt państwowych i rocznic – opowiada Hanna Czuma, dodając, że te wszystkie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez fantastycznych rodziców i nauczycieli, a także sponsorów, którzy swoimi donacjami wspierają szkołę.

JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,778.html

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com