Pensylwania

poleć serwis drukuj

Dożynki w Conshohocken

09-22-2017

Smaczne jedzenie,...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Tańce i dobra zabawa – tak w skrócie można opisać dożynki, które odbyły się w niedzielę 17 września w Conshohocken. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie St. Mary Polish American Society, a salę udostępnił polski TK Club w Conshohocken.

Oprócz zabawy tanecznej zadbano również o inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Odbyła się loteria i można było skosztować smacznych, polskich dań. Dzięki lokalnym sklepom i restauracjom menu było naprawdę bogate: kiełbasa z Czerw’s Kiełbasa w Port Richmond, gołąbki od Margie Boyd Catering z Trappe, pierogi dostarczone przez Three Babcia’s z Hazleton i pieczona wieprzowina od Lenny’s Deli z Conshohocken. Były także wypieki – bułki i chleb żytni z piekarni Conhohocken Bakery i babki od L&M Bakery w Delran.

Celem naszego stowarzyszenia jest promowanie polskiego dziedzictwa w hrabstwie Montgomery, PA. Zbieramy również fundusze na remont St. Mary’s Church w Conshohocken. Ta świątynia jest miejscem, w którym dzięki celebrowanym mszom polskie tradycje są wciąż żywe. Staramy się, aby kościół został przemianowany na sanktuarium poświęcone bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, mamy nadzieję, że nasze starania zostaną zwieńczone sukcesem – wyjaśnia dyrektor wykonawczy St. Mary Polish American Society David Swedkowski.

JLS

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com