Pensylwania

poleć serwis drukuj
Uroczysta msza...

Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów

11-16-2017

W dniach 7-8 listopada 2017 roku w paulińskim klasztorze w Doylestown, PA odbyła się IV Kapituła Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów. Przewodniczył jej generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski wraz z wikariuszem generalnym o. Michałem Lukoszkiem, którzy przybyli do Amerykańskiej Częstochowy z Jasnej Góry. W obradach kapitulnych udział wzięło 30 ojców i braci posługujących na różnych placówkach zakonnych na terenie USA.

Obrady i wybory

W liturgiczne wspomnienie Wszystkich Świętych Zakonu Paulinów ojciec generał przewodniczył uroczystej mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, która rozpoczęła zebranie kapitulne. Obrady odbywały się w sali konferencyjnej w budynku Visitor Center. Podczas kapituły, ojcowie i bracia Prowincji Amerykańskiej poruszyli wiele istotnych kwestii dotyczących życia zakonnego oraz wspólnotowego. Tematy obrad dotyczyły także zagadnień duszpasterskich, ewangelizacyjnych, ekonomicznych oraz organizacyjnych.

Dokonano także wyboru nowego przełożonego prowincjalnego oraz Zarządu Prowincji. Nowym prowincjałem paulinów w USA został o. Tadeusz Lizińczyk, który dotychczas pełnił urząd proboszcza parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Natomiast jego najbliższymi współpracownikami w Radzie Prowincjalnej zostali wybrani:

  • O. Krzysztof Drybka – I Definitor (Wikariusz Prowincji)
  • O. Bogdan Olzacki – II Definitor
  • O. Marcin Mikulski – III Definitor
  • O. Mariusz Dymek – IV Definitor
  • O. Mikołaj Socha – Administrator Prowincji
  • O. Rafał Kandora – Sekretarz Prowincji       

Kapituła prowincjalna, która odbywa się co trzy lata, była niezwykle ważnym wydarzeniem spotkania całej wspólnoty paulinów w USA. Był to szczególny czas pochylenia się nad sprawami wspólnoty i rozwojem zakonnego charyzmatu na ziemi amerykańskiej.o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,814.html

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com