Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

12-06-2017

W roku szkolnym...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

5 listopada podczas szkolnej mszy świętej w kościele św. Jana Kantego miała miejsce ceremonia pasowania na ucznia tegorocznych pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięło 21 dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii.

Uczniowie zaprezentowali się w jednakowych czerwonych koszulkach z logo szkoły. Wraz z nauczycielką klasy pierwszej panią Małgorzatą Krupińską przygotowali krótki program artystyczny. – Zaśpiewali dwie piosenki, oprócz tego zgromadzeni w świątyni usłyszeli recytację dwóch wierszy – relacjonuje pani dyrektor Monika Kowara. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, po czym charakterystycznym ogromnym ołówkiem dokonano aktu pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

JLS 

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com