Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

12-06-2017

W roku szkolnym...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

5 listopada podczas szkolnej mszy świętej w kościele św. Jana Kantego miała miejsce ceremonia pasowania na ucznia tegorocznych pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięło 21 dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii.

Uczniowie zaprezentowali się w jednakowych czerwonych koszulkach z logo szkoły. Wraz z nauczycielką klasy pierwszej panią Małgorzatą Krupińską przygotowali krótki program artystyczny. – Zaśpiewali dwie piosenki, oprócz tego zgromadzeni w świątyni usłyszeli recytację dwóch wierszy – relacjonuje pani dyrektor Monika Kowara. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, po czym charakterystycznym ogromnym ołówkiem dokonano aktu pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

JLS 

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com