Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polonijna wieczerza...

Polonijna wigilia i śniadanie ze św. Mikołajem w Pittsburgh

01-04-2018

9 grudnia Polish Falcons Heritage Foundation zaprosiła dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Tydzień wcześniej w sali przy St. Nicholas Greek Orthodox Cathedral w Pittsburgh, PA odbyła się tradycyjna polonijna wieczerza wigilijna.

W tym roku śniadanie ze św. Mikołajem zorganizowaliśmy po raz drugi. Cieszy nas, że w spotkaniu wzięło ponad dwa razy więcej osób, niż rok temu – mówi April Miller z Polish Falcons Heritage Foundation. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego posiłku. Następnie przewidziany był czas na świąteczną opowieść. Dzieci z przejęciem wsłuchiwały się w baśń, którą czytał im Timothy L. Kuzma, prezydent Polish Falcons Heritage Foundation. To jednak nie był koniec atrakcji, bo po opowieści na sali pojawił się wyczekiwany gość – św. Mikołaj, który rozdał dzieciom upominki i pozował do pamiątkowych zdjęć. W programie znalazło się też wspólne kolędowanie, a ton nadawała mu pani Patrycja Jaworska-Garrett. – To było bardzo udane spotkanie i wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci, miło spędzili czas. Mam nadzieję, że za rok śniadanie ze św. Mikołajem też się odbędzie – twierdzi April Miller.

Natomiast polonijna wieczerza wigilijna została zorganizowana przez Polish Falcons Heritage Foundation już po raz czwarty. Na stołach pojawiła się m.in. zupa grzybowa, pierogi i typowe dla kuchni podhalańskiej hałuski. Była okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w aukcji i obejrzeć szopki krakowskie. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,849.html

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com