Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polonijna wieczerza...

Polonijna wigilia i śniadanie ze św. Mikołajem w Pittsburgh

01-04-2018

9 grudnia Polish Falcons Heritage Foundation zaprosiła dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Tydzień wcześniej w sali przy St. Nicholas Greek Orthodox Cathedral w Pittsburgh, PA odbyła się tradycyjna polonijna wieczerza wigilijna.

W tym roku śniadanie ze św. Mikołajem zorganizowaliśmy po raz drugi. Cieszy nas, że w spotkaniu wzięło ponad dwa razy więcej osób, niż rok temu – mówi April Miller z Polish Falcons Heritage Foundation. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego posiłku. Następnie przewidziany był czas na świąteczną opowieść. Dzieci z przejęciem wsłuchiwały się w baśń, którą czytał im Timothy L. Kuzma, prezydent Polish Falcons Heritage Foundation. To jednak nie był koniec atrakcji, bo po opowieści na sali pojawił się wyczekiwany gość – św. Mikołaj, który rozdał dzieciom upominki i pozował do pamiątkowych zdjęć. W programie znalazło się też wspólne kolędowanie, a ton nadawała mu pani Patrycja Jaworska-Garrett. – To było bardzo udane spotkanie i wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci, miło spędzili czas. Mam nadzieję, że za rok śniadanie ze św. Mikołajem też się odbędzie – twierdzi April Miller.

Natomiast polonijna wieczerza wigilijna została zorganizowana przez Polish Falcons Heritage Foundation już po raz czwarty. Na stołach pojawiła się m.in. zupa grzybowa, pierogi i typowe dla kuchni podhalańskiej hałuski. Była okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w aukcji i obejrzeć szopki krakowskie. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,849.html

wróć

Fotorelacje

Uroczyste obchody rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 15 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się uroczyste obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz ludobójstwa katyńskiego. W ramach tych uroczystości dzień wcześniej rozpoczęło się V Forum Polonijne pod hasłem „Budujmy wspólny front patriotyczny”. Za organizację obu wydarzeń odpowiedzialny był Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
04-27-2018
Monte Carlo Whist w sali kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford
04-28-2018
83. doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej w The Plaza Hotel na Manhattanie
04-28-2018
Zabawa wiosenna w Klubie Polonia, Inc.
04-28-2018
Koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz i IRA
04-28-2018
Spektakl „Truciciel” w Felician University w Lodi
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com