Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polonijna wieczerza...

Polonijna wigilia i śniadanie ze św. Mikołajem w Pittsburgh

01-04-2018

9 grudnia Polish Falcons Heritage Foundation zaprosiła dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Tydzień wcześniej w sali przy St. Nicholas Greek Orthodox Cathedral w Pittsburgh, PA odbyła się tradycyjna polonijna wieczerza wigilijna.

W tym roku śniadanie ze św. Mikołajem zorganizowaliśmy po raz drugi. Cieszy nas, że w spotkaniu wzięło ponad dwa razy więcej osób, niż rok temu – mówi April Miller z Polish Falcons Heritage Foundation. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego posiłku. Następnie przewidziany był czas na świąteczną opowieść. Dzieci z przejęciem wsłuchiwały się w baśń, którą czytał im Timothy L. Kuzma, prezydent Polish Falcons Heritage Foundation. To jednak nie był koniec atrakcji, bo po opowieści na sali pojawił się wyczekiwany gość – św. Mikołaj, który rozdał dzieciom upominki i pozował do pamiątkowych zdjęć. W programie znalazło się też wspólne kolędowanie, a ton nadawała mu pani Patrycja Jaworska-Garrett. – To było bardzo udane spotkanie i wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci, miło spędzili czas. Mam nadzieję, że za rok śniadanie ze św. Mikołajem też się odbędzie – twierdzi April Miller.

Natomiast polonijna wieczerza wigilijna została zorganizowana przez Polish Falcons Heritage Foundation już po raz czwarty. Na stołach pojawiła się m.in. zupa grzybowa, pierogi i typowe dla kuchni podhalańskiej hałuski. Była okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w aukcji i obejrzeć szopki krakowskie. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,849.html

wróć

Fotorelacje

Spotkanie prowincjalne paulinów posługujących w USA

Z okazji uroczystości św. Pawła Pierwszego Pustelnika oraz święta Matki Bożej Królowej Pustel-ników w dniach 15-16 stycznia, paulini posługujący w prowincji amerykańskiej zebrali się w klasztorze w Doylestown, PA na swoim dorocznym spotkaniu. Ojcowie przybyli z różnych domów zakonnych i parafii, w których na co dzień posługują: z Manhattanu (NY), Rockville (CT), Yonkers (NY), Buffalo (NY), Harwood Heights (IL) i Summerfield (FL). Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-26-2018
Projekcja filmu pt. „Prymas – trzy lata z tysiąca” w Cracovia Manor
01-27-2018
Zabawa karnawałowa dla dzieci w Polskiej Szkole w Clearwater
01-27-2018
Bal charytatywny Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford
01-27-2018
Występ Kabareta pod Wyrwigroszem w Plainville
01-27-2018
30-lecie PSS im. Adama Mickiewicza w Stamford
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com