Pensylwania

poleć serwis drukuj

Polonijna wigilia w Conshohocken

01-04-2018

Fot....
Fot....
Fot....

16 grudnia w kościele St. Mary’s w Conshohocken została odprawiona uroczysta msza święta, a po nabożeństwie odbyło się tradycyjne polonijne spotkanie opłatkowe. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie St. Mary Polish American Society w Conshohocken.

Stowarzyszenie aktualnie zbiera fundusze na remont tej zabytkowej świątyni oraz czyni starania, by kościół został przemianowany na sanktuarium poświęcone bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. – Ta świątynia jest miejscem, w którym dzięki celebrowanym mszom polskie tradycje są wciąż żywe – wyjaśniał w rozmowie z „Białym Orłem” dyrektor wykonawczy St. Mary Polish American Society David Swedkowski.

Świąteczna msza święta, którą celebrował o. Eugene Wilson z Bensalem, PA, miała szczególnie uroczysty przebieg, a udział w niej wzięło liczne grono Polonii. To był dzień pełen smacznego jedzenia, rodzinnego ciepła, polskich tradycji i świątecznego klimatu, a bożonarodzeniowa atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com