Pensylwania

poleć serwis drukuj
Przybywając do...

Dekoracje bożonarodzeniowe w Amerykańskiej Częstochowie tworzą wyjątkowy klimat świąt

01-04-2018

Jednym z głównym aspektów świętowania Bożego Narodzenia jest z pewnością radość. Adwent, jako radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa, przygotowywał nas na pełną radość, która objawia się i udziela nam właśnie w Narodzeniu Mesjasza. Istnieje wiele sposobów wyrażania świątecznej radości. Bardzo pięknymi i widocznymi oznakami tego są różne dekoracje, szopki, światełka itp., których, tak jak co roku, nie mogło zabraknąć w Amerykańskiej Częstochowie.

Świąteczne iluminacje

Przybywając do Sanktuarium Matki Bożej w Doylestown po zmroku nie da się nie zauważyć wspaniałego oświetlenia światełkami bożonarodzeniowymi, które robi wrażenie na całej okolicy. W tym roku użyto około 85 tysięcy kolorowych światełek i świecących ozdób na zewnątrz Sanktuarium. Światełka rozpostarte są od figurki Matki Bożej na wjeździe, aż po kościół oraz klasztor, podświetlając ogromny teren Amerykańskiej Częstochowy.

Praktycznie w każdej kaplicy w Sanktuarium znajduje się szopka bożonarodzeniowa. W kościele, który jest pięknie przyozdobiony kwiatami, choinkami oraz różnymi dekoracjami, już od kilku lat umieszczona jest szopka ruchoma, która składa się z około 40 ruchomych figurek sprowadzanych z Włoch, w stylu neapolitańskim. Odnajdziemy w niej oprócz tradycyjnych figurek Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli także zwykłych ludzi wykonujących swoją codzienną pracę. Wszystkie postaci tworzą swoiste miasteczko, w którym rodzi się Zbawiciel.

Żywa szopka

Wyjątkowy klimat świąteczny można poczuć w drewnianej kaplicy na cmentarzu. To właśnie od jej przystosowania ze zwykłej stodoły rozpoczęła się historia Amerykańskiej Częstochowy. Figurki umieszczone w szopce w drewnianej kaplicy są te same, które były umieszczone w niej w czasie pierwszych świąt w latach 50.

W Amerykańskiej Częstochowie znajduje się jeszcze jedna szopka, na którą warto zwrócić uwagę – żywa szopka ze zwierzętami. Jak co roku została umiejscowiona pod schodami wejściowymi do głównego kościoła. Nieopodal figur Świętej Rodziny w drewnianej chacie oraz pasterzy i królów są w niej zwierzęta: barany, kozy, króliki, i kury.

Ojcowie i bracia paulini zapraszają wszystkich do odwiedzenia Duchowej Stolicy Polonii, aby wspólnie radować się z Narodzenia Jezusa.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,850.html

wróć

Fotorelacje

Uroczyste obchody rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 15 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się uroczyste obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz ludobójstwa katyńskiego. W ramach tych uroczystości dzień wcześniej rozpoczęło się V Forum Polonijne pod hasłem „Budujmy wspólny front patriotyczny”. Za organizację obu wydarzeń odpowiedzialny był Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
04-27-2018
Monte Carlo Whist w sali kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford
04-28-2018
83. doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej w The Plaza Hotel na Manhattanie
04-28-2018
Zabawa wiosenna w Klubie Polonia, Inc.
04-28-2018
Koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz i IRA
04-28-2018
Spektakl „Truciciel” w Felician University w Lodi
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com