Pensylwania

poleć serwis drukuj
Rekolekcje już od...

Forum Charyzmatyczne w Amerykańskiej Częstochowie

06-29-2017

W dniach 23-25 czerwca już po raz piąty w Amerykańskiej Częstochowie odbyło się Forum Charyzmatyczne. Są to weekendowe rekolekcje charyzmatyczne, gromadzące polonijne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz inne grupy charyzmatyczne i wszystkich pragnących uwielbiać Boga i uczyć się korzystać z darów Ducha Świętego.

Rekolekcje te już od kilku lat organizują ojcowie paulini z Doylestown. W tym roku forum poprowadził o. Remigiusz Recław, jezuita, na co dzień posługujący we wspólnocie „Mocni w Duchu” w Łodzi. Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło: „Jezus uzdrawia i uwalnia dziś”. Oprawą muzyczną i animacyjną zajął się Zespół Effatha, diakonia muzyczna Wspólnoty Lew Judy z paulińskiej parafii na Manhattanie. Natomiast trud organizacyjny podjęła Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema, spotykająca się regularnie w naszym sanktuarium.

Zainteresowanie Forum Charyzmatycznym z roku na rok zdecydowanie rośnie. Tym razem uczestniczyło w nim blisko 300 osób. Wielu uczestników przyjechało razem ze swoimi wspólnotami z różnych stanów USA, między innymi z: Massachusetts (Wspólnota Ewangelizacyjna Maranatha z Bostonu i Wspólnota Alpha z Worcester), Connecticut (Wspólnota Ain-Karim z Bridgeport), Nowego Jorku (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Lew Judy z Manhattanu i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Long Island oraz Domowy Kościół Ruchu Światło Życie), New Jersey (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Siloe z Rochelle Park oraz Domowy Kościół z Brick), Maryland (Apostolat Przyjaciół Jezusa Miłosiernego z Baltimore) oraz Illinois (Wspólnota Jezus z Nami z Chicago). Natomiast Pensylwanię reprezentowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy.

W trakcie tych kilku dni uczestnicy mogli wsłuchiwać się i odnajdywać swoje życie w treściach głoszonych przez o. Remigiusza oraz uwielbiać Boga w śpiewie i modlitwie. Centralnymi punktami rekolekcji były: sobotnia wieczorna Eucharystia połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz niedzielna modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Forum zakończyło się uroczystą mszą świętą odprawioną w głównym kościele o 12:30 pm.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com