Pensylwania

poleć serwis drukuj
Rekolekcje już od...

Forum Charyzmatyczne w Amerykańskiej Częstochowie

06-29-2017

W dniach 23-25 czerwca już po raz piąty w Amerykańskiej Częstochowie odbyło się Forum Charyzmatyczne. Są to weekendowe rekolekcje charyzmatyczne, gromadzące polonijne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz inne grupy charyzmatyczne i wszystkich pragnących uwielbiać Boga i uczyć się korzystać z darów Ducha Świętego.

Rekolekcje te już od kilku lat organizują ojcowie paulini z Doylestown. W tym roku forum poprowadził o. Remigiusz Recław, jezuita, na co dzień posługujący we wspólnocie „Mocni w Duchu” w Łodzi. Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło: „Jezus uzdrawia i uwalnia dziś”. Oprawą muzyczną i animacyjną zajął się Zespół Effatha, diakonia muzyczna Wspólnoty Lew Judy z paulińskiej parafii na Manhattanie. Natomiast trud organizacyjny podjęła Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema, spotykająca się regularnie w naszym sanktuarium.

Zainteresowanie Forum Charyzmatycznym z roku na rok zdecydowanie rośnie. Tym razem uczestniczyło w nim blisko 300 osób. Wielu uczestników przyjechało razem ze swoimi wspólnotami z różnych stanów USA, między innymi z: Massachusetts (Wspólnota Ewangelizacyjna Maranatha z Bostonu i Wspólnota Alpha z Worcester), Connecticut (Wspólnota Ain-Karim z Bridgeport), Nowego Jorku (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Lew Judy z Manhattanu i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Long Island oraz Domowy Kościół Ruchu Światło Życie), New Jersey (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Siloe z Rochelle Park oraz Domowy Kościół z Brick), Maryland (Apostolat Przyjaciół Jezusa Miłosiernego z Baltimore) oraz Illinois (Wspólnota Jezus z Nami z Chicago). Natomiast Pensylwanię reprezentowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy.

W trakcie tych kilku dni uczestnicy mogli wsłuchiwać się i odnajdywać swoje życie w treściach głoszonych przez o. Remigiusza oraz uwielbiać Boga w śpiewie i modlitwie. Centralnymi punktami rekolekcji były: sobotnia wieczorna Eucharystia połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz niedzielna modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Forum zakończyło się uroczystą mszą świętą odprawioną w głównym kościele o 12:30 pm.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Rok Fatimski w Amerykańskiej Częstochowie

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata” – powtarzała Maryja 100 lat temu w czasie objawień w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. W całym kościele powszechnym w 2017 roku celebrowana jest setna rocznica tamtych wydarzeń. Również w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jubileusz ten był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-22-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-22-2017
Zabawa z okazji 34-lecia programu radiowego Głos Polski
10-22-2017
2. doroczny turniej golfowy
10-22-2017
Bankiet jubileuszowy z okazji 100-lecia Okręgu VII Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce
10-22-2017
Msza św. na cmentarzu Calvary Cementery w Middletown
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com