Pensylwania

poleć serwis drukuj
W programie...

Świąteczne przedstawienie uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

01-19-2018

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, dlatego zasługuje na szczególną oprawę. W Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii dołożono starań, aby okres świąteczny, mimo trudnych warunków atmosferycznych, przebiegł we wspaniałej atmosferze i pozostawił po sobie piękne wspomnienia.

7 stycznia w audytorium przy kościele św. Jana Kantego uczniowie polskiej szkoły wystawili jasełka. W programie bożonarodzeniowego przedstawienia znalazły się też popularne polskie kolędy i piosenki świąteczne. Widowisko rozpoczęły dźwięki melodii „Carol of the Bells” w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Stevena Burke, utworzonej z inicjatywy pani Katarzyny Weitz, w skład której wchodzą uczniowie szkoły. Jasełka przygotowali uczniowie kl. 7 i 8 pod kierownictwem nauczycielki Reginy Pszeniczny. Natomiast pozostali uczniowie przyczynili się do podtrzymania świątecznego nastroju, śpiewając polskie kolędy. Klasa licealna pod kierunkiem Moniki Siuda wykonała „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie kl. 3 pod czujnym okiem Bożeny Winiarski z werwą zaintonowali „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Następnie publiczność mogła usłyszeć kolędy „Gdy śliczna panna” i „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu uczniów kl. 1 i 2, natomiast przedszkolaki i dzieci z zerówki zaśpiewały „Jezus malusieńki”, „Cicha noc” i piosenkę „7 reniferów”. Występ najmłodszych przygotowały Marta Lewkowicz i Anna Miksiewicz. Dzieci z zerówki pod kierunkiem Anny Miksiewicz zaprezentowały dodatkowo piosenkę „Poszły dzieci do stajenki”, zaś Małgorzata Krupińska i Barbara Gratkowska przygotowały występ pierwszo- i drugoklasistów w piosence „Dlaczego dzisiaj”. Przedstawienie zakończyła piosenka „Nie ma innego jak Jezus”, którą wykonali uczniowie kl. 4 i 5 pod dyrekcją siostry Marceliny. O oprawę muzyczną całego widowiska zadbała grupa uczniów pod dyrekcją Krzysztofa Mospinka. Po występach przewidziana była wizyta św. Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia, a na koniec – wspólny poczęstunek.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,858.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
08-19-2018
Piknik w Bazylice św. Stanisława w Chicopee
08-19-2018
Doroczny piknik w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus
08-19-2018
6. Doroczny piknik klubu motocyklowego Polish Legion w Bensalem
08-19-2018
PIKNIK PARAFIALNY parafii Św. Teresy
08-19-2018
Piknik Parafii MB Częstochowskiej w Turners Falls
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com