Pensylwania

poleć serwis drukuj
W programie...

Świąteczne przedstawienie uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

01-19-2018

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, dlatego zasługuje na szczególną oprawę. W Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii dołożono starań, aby okres świąteczny, mimo trudnych warunków atmosferycznych, przebiegł we wspaniałej atmosferze i pozostawił po sobie piękne wspomnienia.

7 stycznia w audytorium przy kościele św. Jana Kantego uczniowie polskiej szkoły wystawili jasełka. W programie bożonarodzeniowego przedstawienia znalazły się też popularne polskie kolędy i piosenki świąteczne. Widowisko rozpoczęły dźwięki melodii „Carol of the Bells” w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Stevena Burke, utworzonej z inicjatywy pani Katarzyny Weitz, w skład której wchodzą uczniowie szkoły. Jasełka przygotowali uczniowie kl. 7 i 8 pod kierownictwem nauczycielki Reginy Pszeniczny. Natomiast pozostali uczniowie przyczynili się do podtrzymania świątecznego nastroju, śpiewając polskie kolędy. Klasa licealna pod kierunkiem Moniki Siuda wykonała „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie kl. 3 pod czujnym okiem Bożeny Winiarski z werwą zaintonowali „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Następnie publiczność mogła usłyszeć kolędy „Gdy śliczna panna” i „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu uczniów kl. 1 i 2, natomiast przedszkolaki i dzieci z zerówki zaśpiewały „Jezus malusieńki”, „Cicha noc” i piosenkę „7 reniferów”. Występ najmłodszych przygotowały Marta Lewkowicz i Anna Miksiewicz. Dzieci z zerówki pod kierunkiem Anny Miksiewicz zaprezentowały dodatkowo piosenkę „Poszły dzieci do stajenki”, zaś Małgorzata Krupińska i Barbara Gratkowska przygotowały występ pierwszo- i drugoklasistów w piosence „Dlaczego dzisiaj”. Przedstawienie zakończyła piosenka „Nie ma innego jak Jezus”, którą wykonali uczniowie kl. 4 i 5 pod dyrekcją siostry Marceliny. O oprawę muzyczną całego widowiska zadbała grupa uczniów pod dyrekcją Krzysztofa Mospinka. Po występach przewidziana była wizyta św. Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia, a na koniec – wspólny poczęstunek.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,858.html

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-22-2018
Projekcja filmu „Cicha Noc”
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com