Pensylwania

poleć serwis drukuj
W programie...

Świąteczne przedstawienie uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

01-19-2018

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, dlatego zasługuje na szczególną oprawę. W Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii dołożono starań, aby okres świąteczny, mimo trudnych warunków atmosferycznych, przebiegł we wspaniałej atmosferze i pozostawił po sobie piękne wspomnienia.

7 stycznia w audytorium przy kościele św. Jana Kantego uczniowie polskiej szkoły wystawili jasełka. W programie bożonarodzeniowego przedstawienia znalazły się też popularne polskie kolędy i piosenki świąteczne. Widowisko rozpoczęły dźwięki melodii „Carol of the Bells” w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Stevena Burke, utworzonej z inicjatywy pani Katarzyny Weitz, w skład której wchodzą uczniowie szkoły. Jasełka przygotowali uczniowie kl. 7 i 8 pod kierownictwem nauczycielki Reginy Pszeniczny. Natomiast pozostali uczniowie przyczynili się do podtrzymania świątecznego nastroju, śpiewając polskie kolędy. Klasa licealna pod kierunkiem Moniki Siuda wykonała „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie kl. 3 pod czujnym okiem Bożeny Winiarski z werwą zaintonowali „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Następnie publiczność mogła usłyszeć kolędy „Gdy śliczna panna” i „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu uczniów kl. 1 i 2, natomiast przedszkolaki i dzieci z zerówki zaśpiewały „Jezus malusieńki”, „Cicha noc” i piosenkę „7 reniferów”. Występ najmłodszych przygotowały Marta Lewkowicz i Anna Miksiewicz. Dzieci z zerówki pod kierunkiem Anny Miksiewicz zaprezentowały dodatkowo piosenkę „Poszły dzieci do stajenki”, zaś Małgorzata Krupińska i Barbara Gratkowska przygotowały występ pierwszo- i drugoklasistów w piosence „Dlaczego dzisiaj”. Przedstawienie zakończyła piosenka „Nie ma innego jak Jezus”, którą wykonali uczniowie kl. 4 i 5 pod dyrekcją siostry Marceliny. O oprawę muzyczną całego widowiska zadbała grupa uczniów pod dyrekcją Krzysztofa Mospinka. Po występach przewidziana była wizyta św. Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia, a na koniec – wspólny poczęstunek.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,858.html

wróć

Fotorelacje

Świat zaklęty w fotografii

Malownicze krajobrazy, niezwykłe portrety, przykuwające uwagę ujęcia przyrody – krótko mówiąc świat widziany przez obiektyw. Zdjęcia autorstwa dwóch znakomitych polonijnych fotografów: Alicji Kosałka i Jacka Borkowskiego można było podziwiać od 12 do 28 stycznia w ramach wystawy zorganizowanej przez The Art League of New Britain (ALNB), drugą najstarszą ligę artystyczną w Stanach Zjednoczonych. Fot. Alicja Kosałka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-19-2018
Zimowisko w Copiague
02-21-2018
Koncert celebrujący 85. rocznicę ostatniego koncertu I. Paderewskiego
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com