Pensylwania

poleć serwis drukuj
W programie...

Świąteczne przedstawienie uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii

01-19-2018

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku, dlatego zasługuje na szczególną oprawę. W Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Kantego w Filadelfii dołożono starań, aby okres świąteczny, mimo trudnych warunków atmosferycznych, przebiegł we wspaniałej atmosferze i pozostawił po sobie piękne wspomnienia.

7 stycznia w audytorium przy kościele św. Jana Kantego uczniowie polskiej szkoły wystawili jasełka. W programie bożonarodzeniowego przedstawienia znalazły się też popularne polskie kolędy i piosenki świąteczne. Widowisko rozpoczęły dźwięki melodii „Carol of the Bells” w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Stevena Burke, utworzonej z inicjatywy pani Katarzyny Weitz, w skład której wchodzą uczniowie szkoły. Jasełka przygotowali uczniowie kl. 7 i 8 pod kierownictwem nauczycielki Reginy Pszeniczny. Natomiast pozostali uczniowie przyczynili się do podtrzymania świątecznego nastroju, śpiewając polskie kolędy. Klasa licealna pod kierunkiem Moniki Siuda wykonała „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie kl. 3 pod czujnym okiem Bożeny Winiarski z werwą zaintonowali „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Następnie publiczność mogła usłyszeć kolędy „Gdy śliczna panna” i „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu uczniów kl. 1 i 2, natomiast przedszkolaki i dzieci z zerówki zaśpiewały „Jezus malusieńki”, „Cicha noc” i piosenkę „7 reniferów”. Występ najmłodszych przygotowały Marta Lewkowicz i Anna Miksiewicz. Dzieci z zerówki pod kierunkiem Anny Miksiewicz zaprezentowały dodatkowo piosenkę „Poszły dzieci do stajenki”, zaś Małgorzata Krupińska i Barbara Gratkowska przygotowały występ pierwszo- i drugoklasistów w piosence „Dlaczego dzisiaj”. Przedstawienie zakończyła piosenka „Nie ma innego jak Jezus”, którą wykonali uczniowie kl. 4 i 5 pod dyrekcją siostry Marceliny. O oprawę muzyczną całego widowiska zadbała grupa uczniów pod dyrekcją Krzysztofa Mospinka. Po występach przewidziana była wizyta św. Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia, a na koniec – wspólny poczęstunek.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,858.html

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com