Pensylwania

poleć serwis drukuj
Ojcowie przybyli z...

Wspólna modlitwa w Amerykańskiej Częstochowie

01-23-2018

Z okazji uroczystości św. Pawła Pierwszego Pustelnika oraz święta Matki Bożej Królowej Pustelników w dniach 15-16 stycznia, paulini posługujący w prowincji amerykańskiej zebrali się w klasztorze w Doylestown, PA na swoim dorocznym spotkaniu.

 

Ojcowie przybyli z różnych domów zakonnych i parafii, w których na co dzień posługują: z Manhattanu (NY), Rockville (CT), Yonkers (NY), Buffalo (NY), Harwood Heights (IL) i Summerfield (FL). W tym czasie bracia mieli okazję do wspólnej modlitwy oraz pogłębienia swojej formacji zakonnej. 15 stycznia wszyscy ojcowie i bracia odnowili swoje śluby zakonne podczas uroczystej mszy świętej odprawianej w kaplicy klasztornej. Eucharystii tej przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, Prowincjał Paulinów w USA, który przede wszystkim wyraził swoją ogromną wdzięczność wobec wszystkich współbraci za przybycie. Następnego dnia ojcowie i bracia wysłuchali konferencji na temat życia wspólnotowego, którą wygłosił o. Mariusz Koch CFR, były przełożony generalny Franciszkanów Odnowy, a obecnie ojciec duchowny w Seminarium Archidiecezji Newark. Spotkanie zakończyło się 16 stycznia uroczystą mszą świętą w Kaplicy Matki Bożej o godz. 11:30, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka OSPPE, Wikariusz Prowincji oraz przeor Amerykańskiej Częstochowy. W tym dniu wszyscy paulini odnowili także swoje przymierze z Maryją, Matką i Opiekunką Zakonu.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,864.html

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com