Pensylwania

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowy koncert w Polskim Domu w Filadelfii

01-25-2018

W niedzielę 21 stycznia w Filadelfii odbył się doroczny koncert bożonarodzeniowy „Kolędujmy wszyscy wraz”, zorganizowany przez Związek Śpiewaków Polskich w Ameryce Okręg VII.

Przed publicznością wystąpiły cztery chóry: chór męski Chopin z Passaic, NJ, chór mieszany Hejnał z Brooklynu, NY, chór żeński Jutrzenka ze Staten Island, NY i filadelfijski chór żeński Marcelli Kochańskiej-Sembrich. Soliści i chórzyści zaprezentowali ciekawy i zróżnicowany repertuar, podtrzymujący świąteczny nastrój. W programie było także wspólne kolędowanie.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com