Pensylwania

poleć serwis drukuj
Chór Karuzela...

Koncert kolęd w Pittsburghu

01-25-2018

Pod koniec XIX wieku polscy emigranci zaczęli się osiedlać na Herron Hill w Pittsburghu. W końcu społeczność polonijna stała się tam tak liczna, że obszar ten został przemianowany na Polish Hill. W 1897 na osiedlu zbudowano Kościół Niepokalanego Serca Maryi (Immaculate Heart of Mary Church), jeden z największych i najstarszych kościołów w mieście.

To właśnie w tej świątyni 6 stycznia odbył się bożonarodzeniowy koncert. Chór Karuzela pod dyrekcją Neila Stahurskiego wykonał tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Występ zachwycił publiczność, zwłaszcza najmłodsi wykonawcy w polskich strojach ludowych dostarczyli zgromadzonym wielu wzruszeń.

JLS

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com