Pensylwania

poleć serwis drukuj
Gwiazdą wieczoru...

Doroczny Koncert Chopinowski w Filadelfii

01-25-2018

Uwaga miłośnicy muzyki klasycznej i wielbiciele utworów Fryderyka Chopina – szykuje się dla Was nie lada gratka! W niedzielę 11 marca 2018 r. odbędzie się doroczny Koncert Chopinowski, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii. Utwory polskiego kompozytora wykona Alexei Tartakovsky, a występ będzie miał miejsce w centrum edukacyjnym Sister Francesca Onley Education Center (dawniej: Holy Family University Education & Technology Center) przy 9801 Frankford Avenue.

Alexei Tartakovsky określany jest mianem jednego z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia. Podziw widzów i jurorów wzbudza nie tylko technika gry młodego pianisty, ale też jego artystyczna wrażliwość. Jego talent został już doceniony podczas licznych konkursów pianistycznych na całym świecie. Jest zwycięzcą międzynarodowych konkursów w Stanach Zjednoczonych, takich jak: American Fine Arts Festival International Piano Competition, Heida Hermanns International Competition w Westport, Connecticut czy New York Concert Artists International Concerto Competition i Queens College Concerto Competition. Był także półfinalistą Konkursu Chopinowskiego, który odbył się w Warszawie w 2015 roku.

Alexei uczył się u Eleanor Sokoloff i Marcantonia Barone w Filadelfii, następnie u Mattiego Raekallio w Juilliard School, u Niny Lelchuk w Queens College i u Borisa Slutsky’ego w Peabody Conservatory. Uzyskał dyplom Yale School of Music, a aktualnie kontynuuje naukę w nowojorskim CUNY Graduate Center. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele występów, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Kanadzie, Holandii, Japonii, Anglii i Chinach (gdzie udzielał także lekcji mistrzowskich).

Koncert rozpocznie się o godzinie 14:00. Bilety można nabyć w cenie 30 dolarów (studenci z ważną legitymacją: 20 dolarów) z wyprzedzeniem lub przed wejściem na salę. Więcej informacji można uzyskać u pani Debbie Majka pod numerem telefonu 215-627-1391 lub pisząc na adres: . Szczegóły wydarzenia podane są także na stronie internetowej www.polishcultureacpc.org/orgs/PHSP.html.

JLS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com