Pensylwania

poleć serwis drukuj
Marsz ten jest...

Grupa uczestników z Amerykańskiej Częstochowy na marszu w obronie życia w Waszyngtonie

01-25-2018

W piątek 19 stycznia 2018 r. grupa ponad 30 osób z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (Amerykańskiej Częstochowy), prowadzona przez o. Tymoteusza Tarnackiego OSPPE, uczestniczyła w 45. Marszu w Obronie Życia Poczętego w Waszyngtonie.

Miłość ratuje życie

Marsz ten jest corocznym wydarzeniem, gromadzącym tych mieszkańców USA, którzy swoją obecnością wspierają prawo do życia każdego człowieka, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Wydarzenie to jest organizowane w okolicy rocznicy zalegalizowania przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych aborcji w sprawie „Roe przeciwko Wade” na początku lat siedemdziesiątych. Głównym przesłaniem tegorocznego marszu było hasło: „Miłość ratuje życie”, ukazujące siłę miłości, która ocala ludzkie życie w bardzo rozmaity sposób.

Przed wyruszeniem do Waszyngtonu grupa z Pensylwanii uczestniczyła w mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, Prowincjał Zakonu Paulinów w USA. Po dotarciu do stolicy grupa ta wzięła udział w wiecu organizowanym na „National Mall”, nieopodal pomnika Waszyngtona. Setki tysięcy obrońców życia zostały przywitane przez Jeanne Mancini, przewodniczącą ruchu „March for Life”. Po jej przemówieniu na mównicy wystąpili inni zaproszeni goście. Z pewnością najbardziej wyczekiwanymi były przemówienia wygłoszone przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych USA: Paula Ryana – Marszałka Izby Reprezentantów, Mike’a Pence’a – wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych oraz Donalda J. Trumpa – prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zarówno prezydent, jak i wiceprezydent przemawiali do zgromadzonych z ogrodów Białego Domu, za pośrednictwem połączenia wideo.

Drogocenny dar

Przedstawiając głównego mówcę, wiceprezydent Mike Pence powiedział: „Przyjaciele, życie zwycięża w Ameryce, ponieważ miłość ratuje życie. Wiedzcie, że gdy maszerujecie w obronie życia, wasze współczucie, wasza nieustępliwość, wasze zaangażowanie oraz wasze modlitwy ratują życie. I to pokolenie „pro-life” nigdy nie powinno w to wątpić – jesteśmy z wami”.

Prezydent Trump w swoim przemówieniu stwierdził, iż jest zaszczycony tym, iż jest on pierwszym prezydentem USA, który zabiera głos w czasie marszu. – Marsz życia jest ruchem zrodzonym z miłości. Kochacie wasze rodziny. Kochacie waszych bliźnich. Kochacie nasz naród i kochacie każde dziecko, narodzone i nienarodzone, ponieważ wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest drogocennym darem od Boga – powiedział prezydent USA. Donald Trump zapowiedział także, że jest gotowy podpisać ustawę zakazującą dokonywania aborcji w późnym okresie ciąży, jak tylko zostanie uchwalona przez Senat.

Po zakończonym wiecu grupa z Amerykańskiej Częstochowy wraz z innymi uczestniczyła w marszu, przemierzając Aleję Konstytucji i następnie dochodząc do budynku Sądu Najwyższego oraz Kapitolu, modląc się i wspierając obronę życia w Ameryce.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,866.html

wróć

Fotorelacje

Świat zaklęty w fotografii

Malownicze krajobrazy, niezwykłe portrety, przykuwające uwagę ujęcia przyrody – krótko mówiąc świat widziany przez obiektyw. Zdjęcia autorstwa dwóch znakomitych polonijnych fotografów: Alicji Kosałka i Jacka Borkowskiego można było podziwiać od 12 do 28 stycznia w ramach wystawy zorganizowanej przez The Art League of New Britain (ALNB), drugą najstarszą ligę artystyczną w Stanach Zjednoczonych. Fot. Alicja Kosałka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-19-2018
Zimowisko w Copiague
02-21-2018
Koncert celebrujący 85. rocznicę ostatniego koncertu I. Paderewskiego
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com