Pensylwania

poleć serwis drukuj
Jedną z gwiazd...

„Piosenki o miłości” w Piwnicy u Dziadka

02-14-2018

W sobotę 24 lutego w Piwnicy u Dziadka w Domu Polskim przy Academy Rd. w Filadelfii podziwiać będzie można niezwykły program artystyczno-muzyczny. Czy „Piosenki o miłości”, bo pod taką nazwą odbędzie się to wydarzenie, dostarczą publiczności niezapomnianych emocji?

Wątpliwości co do tego nie ma Wojciech Galadyk, animator kultury i jeden z dyrektorów Domu Polskiego, a także inicjator projektu działającego pod nazwą Piwnica u Dziadka. – Tym razem w programie zespołu Piwnicy U Dziadka – muzyką i treścią – zmierzamy się z uczuciem często zaległym gdzieś na dnie serca, często tym ekstremalnie niegdyś mocnym, a dziś uśpionym gdzieś w nas… O miłości trudnej też, o uczuciu do tych, co odeszli na zawsze już, ale i do tych tylko na czas jakiś gdzieś zagubionych. Będzie ulotnie, niewypowiedzianie, ale i czasem mocno, dobitnie – zapowiada, zachęcając, by każdy przekonał się o tym osobiście, przychodząc na koncert.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Oplata za wstęp wynosi 15 dolarów.

opr. JLS


Razem z zespołem Piwnica u Dziadka tego wieczoru zaśpiewają i zagrają:

  • Mariusz Kiełbowicz – lokalny pieśniarz amator, wykonujący swoje kompozycje. Występujący już wcześniej w Piwnicy U Dziadka i cieszący się coraz większą popularnością w środowisku Polonii. Ma ogromny dorobek „w szufladzie” i ku radości wielu wybiera z niej coraz to więcej, pokazując swoją twórczość światu.
  • Anna Rak & Paolo C Perez (pianino) zaprezentują się w projekcie „Miłość w Stylu Retro”. Będą to powojenne, sentymentalne pieśni wyśpiewane w autorskim programie przy akompaniamencie pianina. Annę Rak można było niedawno usłyszeć i zobaczyć na dużej scenie Domu Polskiego w spektaklu „Historia dwóch poetów” – w roli Agnieszki Osieckiej.
  • Aga And That Man – projekt muzyczny autorstwa Agnieszki Jeleniewskiej (śpiew) i Piotra Bernasiuka (gitara). Debiutowali jako duet w Piwnicy U Dziadka – właśnie na „imprezie miłosnej”, wzbudzając wielkie zainteresowanie publiczności: ona – swym mocnym, krystalicznym głosem, on – dobrze wkomponowaną gitarą akustyczną i doborem materiału. Tym razem zaprezentują się w programie „Miłość Słodko – Gorzka”.
wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com