Pensylwania

poleć serwis drukuj
Jedną z gwiazd...

„Piosenki o miłości” w Piwnicy u Dziadka

02-14-2018

W sobotę 24 lutego w Piwnicy u Dziadka w Domu Polskim przy Academy Rd. w Filadelfii podziwiać będzie można niezwykły program artystyczno-muzyczny. Czy „Piosenki o miłości”, bo pod taką nazwą odbędzie się to wydarzenie, dostarczą publiczności niezapomnianych emocji?

Wątpliwości co do tego nie ma Wojciech Galadyk, animator kultury i jeden z dyrektorów Domu Polskiego, a także inicjator projektu działającego pod nazwą Piwnica u Dziadka. – Tym razem w programie zespołu Piwnicy U Dziadka – muzyką i treścią – zmierzamy się z uczuciem często zaległym gdzieś na dnie serca, często tym ekstremalnie niegdyś mocnym, a dziś uśpionym gdzieś w nas… O miłości trudnej też, o uczuciu do tych, co odeszli na zawsze już, ale i do tych tylko na czas jakiś gdzieś zagubionych. Będzie ulotnie, niewypowiedzianie, ale i czasem mocno, dobitnie – zapowiada, zachęcając, by każdy przekonał się o tym osobiście, przychodząc na koncert.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Oplata za wstęp wynosi 15 dolarów.

opr. JLS


Razem z zespołem Piwnica u Dziadka tego wieczoru zaśpiewają i zagrają:

  • Mariusz Kiełbowicz – lokalny pieśniarz amator, wykonujący swoje kompozycje. Występujący już wcześniej w Piwnicy U Dziadka i cieszący się coraz większą popularnością w środowisku Polonii. Ma ogromny dorobek „w szufladzie” i ku radości wielu wybiera z niej coraz to więcej, pokazując swoją twórczość światu.
  • Anna Rak & Paolo C Perez (pianino) zaprezentują się w projekcie „Miłość w Stylu Retro”. Będą to powojenne, sentymentalne pieśni wyśpiewane w autorskim programie przy akompaniamencie pianina. Annę Rak można było niedawno usłyszeć i zobaczyć na dużej scenie Domu Polskiego w spektaklu „Historia dwóch poetów” – w roli Agnieszki Osieckiej.
  • Aga And That Man – projekt muzyczny autorstwa Agnieszki Jeleniewskiej (śpiew) i Piotra Bernasiuka (gitara). Debiutowali jako duet w Piwnicy U Dziadka – właśnie na „imprezie miłosnej”, wzbudzając wielkie zainteresowanie publiczności: ona – swym mocnym, krystalicznym głosem, on – dobrze wkomponowaną gitarą akustyczną i doborem materiału. Tym razem zaprezentują się w programie „Miłość Słodko – Gorzka”.
wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com