Pensylwania

poleć serwis drukuj

Walentynki w Polskiej Szkole „Ogniwo”

02-14-2018

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Było słodko, kolorowo i pod znakiem serca – tak można w skrócie opisać zajęcia, które miały miejsce w sobotę 10 lutego w Polskiej Szkole „Ogniwo”. Z okazji przypadających 14 lutego walentynek lekcje w tym dniu miały wyjątkowy przebieg. Wszyscy uczniowie otrzymali od szkoły czekoladowe misie, a nauczyciele kwiaty. Każda klasa wręczyła pani dyrektor Monice Zarzyckiej przygotowane przez siebie własnoręcznie walentynkowe laurki. Widniejące na nich życzenia: „Wszystkiego dobrego! Byś miała kogoś kochanego. Na co dzień uśmiechu i radości, byś wyróżniała się wśród szarości” wzruszyły panią dyrektor.

Ten rok szkolny przyniósł Szkole „Ogniwo” duże zmiany – przeprowadzkę z Trenton, NJ do  Morrisville, PA, gdzie od września 2017 r. w nowym budynku odbywają się zajęcia. Jednak bez zmian pozostaje to, że „Ogniwo” należy do najaktywniej działających polonijnych placówek oświatowych. Już 3 marca uczniów czekają kolejne, bardzo ciekawe zajęcia, podczas których pan Ryszard Druch poprowadzi dla chętnych warsztaty karykatury.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com