Pensylwania

poleć serwis drukuj
Daniel S. Matejczyk...

Stypendium Alliance College Alumni Association dla Daniela S. Matejczyka

02-24-2018

 

To już kolejny raz, gdy Alliance College Alumni Association przyznało swoje doroczne stypendium. Tym razem jego laureatem został Daniel S. Matejczyk. Absolwent Uniwersytetu Stanowego Ohio w Columbus otrzyma od stowarzyszenia 1,500 dolarów.

Daniel zdobył do tej pory dyplom licencjata z nauk ścisłych na kierunki związanym z finansami. Studia podjął początkowo na Xavier University, jednak po roku nauki przeniósł się na Uniwersytet Stanowy Ohio. Studia ukończył z wynikiem 3.3 GPA. W planach studenta nadal znajduje się kształcenie. Matejczyk chce uzyskać stopień magistra z kierunku biznesowego. W realizacji tego planu pomoże mu stypendium przyznane przez Alliance College Alumni Association.

ACAA powstało w 2001 roku na zrębach jednej z najstarszych i najbardziej znaczących polskich szkół w Ameryce – Alliance College. Instytucję w 1912 roku założyło Polish National Alliance. Przez kolejne 75 lat funkcjonowania szkoła zlokalizowana w Cambridge Springs, PA kształciła pokolenia polskich Amerykanów, do 1988 roku – to właśnie wtedy szkoła została ostatecznie zamknięta. Dopiero w 2001 roku grupa byłych wykładowców, pracowników i absolwentów Alliance College podjęła decyzję o założeniu organizacji, której celem byłoby odnowienie tradycji instytucji. Tak powstało Alumni Association, które co roku finansuje stypendia.

Jednym z założeń funkcjonowania stowarzyszenia jest kontynuowanie stypendialnej tradycji. Do końca września trwa nabór wniosków od kandydatów na przyszłych stypendystów. Aplikacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.alliancecollege.com/ACAAFAPPLICATION.pdf.

opr. Anna Miler

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com