Pensylwania

poleć serwis drukuj
Daniel S. Matejczyk...

Stypendium Alliance College Alumni Association dla Daniela S. Matejczyka

02-24-2018

 

To już kolejny raz, gdy Alliance College Alumni Association przyznało swoje doroczne stypendium. Tym razem jego laureatem został Daniel S. Matejczyk. Absolwent Uniwersytetu Stanowego Ohio w Columbus otrzyma od stowarzyszenia 1,500 dolarów.

Daniel zdobył do tej pory dyplom licencjata z nauk ścisłych na kierunki związanym z finansami. Studia podjął początkowo na Xavier University, jednak po roku nauki przeniósł się na Uniwersytet Stanowy Ohio. Studia ukończył z wynikiem 3.3 GPA. W planach studenta nadal znajduje się kształcenie. Matejczyk chce uzyskać stopień magistra z kierunku biznesowego. W realizacji tego planu pomoże mu stypendium przyznane przez Alliance College Alumni Association.

ACAA powstało w 2001 roku na zrębach jednej z najstarszych i najbardziej znaczących polskich szkół w Ameryce – Alliance College. Instytucję w 1912 roku założyło Polish National Alliance. Przez kolejne 75 lat funkcjonowania szkoła zlokalizowana w Cambridge Springs, PA kształciła pokolenia polskich Amerykanów, do 1988 roku – to właśnie wtedy szkoła została ostatecznie zamknięta. Dopiero w 2001 roku grupa byłych wykładowców, pracowników i absolwentów Alliance College podjęła decyzję o założeniu organizacji, której celem byłoby odnowienie tradycji instytucji. Tak powstało Alumni Association, które co roku finansuje stypendia.

Jednym z założeń funkcjonowania stowarzyszenia jest kontynuowanie stypendialnej tradycji. Do końca września trwa nabór wniosków od kandydatów na przyszłych stypendystów. Aplikacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.alliancecollege.com/ACAAFAPPLICATION.pdf.

opr. Anna Miler

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com