Pensylwania

poleć serwis drukuj

W drodze z RYMcerzami po USA

03-12-2018

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Przez ostatnie dwa tygodnie Bóg dał mi niesamowite doświadczenie słuchania, posługiwania i współtworzenia kolejnych rekolekcji dla młodych w Amerykańskiej Częstochowie, a także spotkań ewangelizacyjno-muzycznych w parafii św. Cyryla i Metodego na Brooklynie, NY oraz w parafii św. Michała Archanioła w Derby, CT. Czyniłem to razem ze znanymi polskimi raperami – Bęsiem i Dj Yonas’em – którzy tworzą niesamowity projekt społeczno-pastoralno-duchowy „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z tym przesłaniem dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą.

To wielkie bogactwo Kościoła i świata, że możemy tworzyć rekolekcje i spotkania ewangelizacyjne razem, gdyż każdy z nas ma swój styl, swoją historię życia, swój moment odchodzenia i powrotu do Chrystusa… Kiedy wsłuchiwałem się w czasie tych spotkań w świadectwa, konferencje, kiedy słuchałem kolejnych utworów szczególnie z nowego CD RYMcerzy (gdyż w czasie tej wyprawy mój samochód wypełnił się muzyką chrześcijańskiego rapu), zastanawiałem się, jakim bym był dzisiaj nastolatkiem w tak niełatwym świecie, jaki tworzymy my – wszyscy dorośli – bez różnicy, po której stronie ołtarza stajemy podczas niedzielnych nabożeństw… Wracałem w czasie tej duchowej podróży do wielu momentów swojego życia, kiedy Jezus nie był najważniejszy, i otaczałem modlitwą młodzież, która z otwartymi sercami stawała do modlitwy, kiedy w ich oczach widziałem ból odrzucenia, niezrozumienia, kiedy bali się przyznać do tego, kim są i co czują… Kiedy pierwszy raz w życiu nazywali swoje nałogi, upadki, porażki… Patrzyłem w ich oczy i widziałem tęsknotę bycia zrozumianym, wysłuchanym, kochanym nade wszystko… a chwilę później były łzy i radość spotkania z Chrystusem, który przebaczał, podnosił, uzdrawiał, który cichutko powtarzał – kocham Cię ponad wszystko… chcę być tylko Twoim przyjacielem… proszę nie zmarnuj swojego życia… Alkohol, narkotyki, wyrachowane relacje, nic nieznaczące przygody seksualne nie muszą być wyznacznikiem Twojego życia… Możesz oddać swoje życie Jezusowi i choć nie zawsze będzie łatwo, nigdy już nie będziesz sam lub sama…

To niesamowity dar, kiedy widzisz szczerze śmiejące się oczy młodego człowieka, który nie boi się stanąć przed Eucharystycznym Jezusem w uwielbieniu, kiedy wznosi ręce w miłości, kiedy pragnie Go kochać i uwielbiać w śpiewie i tańcu…

Papież Franciszek często powtarza, że kościół jest dla wszystkich, a nie dla niektórych. Młodzi ludzie często zarzucają nam – dorosłym – że nie chcą chodzić do kościoła, bo widzą, że co innego robimy i mówimy w kościele, a nasze relacje w domu, relacje zawodowe lub społeczne są zupełnie inne. Dlatego uważam, że spotkania takie jak te, kiedy z jednej strony ołtarza stajemy razem jako duchowni i świeccy, są ogromnym świadectwem wspólnej drogi i miłości do Chrystusa.

Dzisiaj pragnę dziękować Bogu, ale także Wam, RYMcerze – Łukasz, Jonatan – to był Boży czas, który Bóg dał mi przez Was. Czas prawdziwej przyjaźni, której brakuje w dzisiejszym świecie, czas otwierania naszych serc na to, co jeszcze przed nami. Dziękuję Wszystkim, których spotkaliśmy podczas tej pielgrzymki – za Wasze otwarte serca i uszy, Wasze domy, za ten niesamowicie dobry czas, kiedy Jezus próbował zmieniać każdego z nas w „Nowego ja” – nowego człowieka, który chce żyć, kochać, uśmiechać się, tańczyć i śpiewać!

Na koniec zachęcam wszystkich do kolejnych spotkań z RYMcerzami podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy, a ich najnowszą płytę „Nie zmarnuj swojego życia” polecam każdemu – posłuchaj, a odnajdziesz siebie, ona zmieni Twoje życie!

O. Dominik Libiszewski OSPPE

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com