Pensylwania

poleć serwis drukuj

W drodze z RYMcerzami po USA

03-12-2018

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Przez ostatnie dwa tygodnie Bóg dał mi niesamowite doświadczenie słuchania, posługiwania i współtworzenia kolejnych rekolekcji dla młodych w Amerykańskiej Częstochowie, a także spotkań ewangelizacyjno-muzycznych w parafii św. Cyryla i Metodego na Brooklynie, NY oraz w parafii św. Michała Archanioła w Derby, CT. Czyniłem to razem ze znanymi polskimi raperami – Bęsiem i Dj Yonas’em – którzy tworzą niesamowity projekt społeczno-pastoralno-duchowy „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z tym przesłaniem dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą.

To wielkie bogactwo Kościoła i świata, że możemy tworzyć rekolekcje i spotkania ewangelizacyjne razem, gdyż każdy z nas ma swój styl, swoją historię życia, swój moment odchodzenia i powrotu do Chrystusa… Kiedy wsłuchiwałem się w czasie tych spotkań w świadectwa, konferencje, kiedy słuchałem kolejnych utworów szczególnie z nowego CD RYMcerzy (gdyż w czasie tej wyprawy mój samochód wypełnił się muzyką chrześcijańskiego rapu), zastanawiałem się, jakim bym był dzisiaj nastolatkiem w tak niełatwym świecie, jaki tworzymy my – wszyscy dorośli – bez różnicy, po której stronie ołtarza stajemy podczas niedzielnych nabożeństw… Wracałem w czasie tej duchowej podróży do wielu momentów swojego życia, kiedy Jezus nie był najważniejszy, i otaczałem modlitwą młodzież, która z otwartymi sercami stawała do modlitwy, kiedy w ich oczach widziałem ból odrzucenia, niezrozumienia, kiedy bali się przyznać do tego, kim są i co czują… Kiedy pierwszy raz w życiu nazywali swoje nałogi, upadki, porażki… Patrzyłem w ich oczy i widziałem tęsknotę bycia zrozumianym, wysłuchanym, kochanym nade wszystko… a chwilę później były łzy i radość spotkania z Chrystusem, który przebaczał, podnosił, uzdrawiał, który cichutko powtarzał – kocham Cię ponad wszystko… chcę być tylko Twoim przyjacielem… proszę nie zmarnuj swojego życia… Alkohol, narkotyki, wyrachowane relacje, nic nieznaczące przygody seksualne nie muszą być wyznacznikiem Twojego życia… Możesz oddać swoje życie Jezusowi i choć nie zawsze będzie łatwo, nigdy już nie będziesz sam lub sama…

To niesamowity dar, kiedy widzisz szczerze śmiejące się oczy młodego człowieka, który nie boi się stanąć przed Eucharystycznym Jezusem w uwielbieniu, kiedy wznosi ręce w miłości, kiedy pragnie Go kochać i uwielbiać w śpiewie i tańcu…

Papież Franciszek często powtarza, że kościół jest dla wszystkich, a nie dla niektórych. Młodzi ludzie często zarzucają nam – dorosłym – że nie chcą chodzić do kościoła, bo widzą, że co innego robimy i mówimy w kościele, a nasze relacje w domu, relacje zawodowe lub społeczne są zupełnie inne. Dlatego uważam, że spotkania takie jak te, kiedy z jednej strony ołtarza stajemy razem jako duchowni i świeccy, są ogromnym świadectwem wspólnej drogi i miłości do Chrystusa.

Dzisiaj pragnę dziękować Bogu, ale także Wam, RYMcerze – Łukasz, Jonatan – to był Boży czas, który Bóg dał mi przez Was. Czas prawdziwej przyjaźni, której brakuje w dzisiejszym świecie, czas otwierania naszych serc na to, co jeszcze przed nami. Dziękuję Wszystkim, których spotkaliśmy podczas tej pielgrzymki – za Wasze otwarte serca i uszy, Wasze domy, za ten niesamowicie dobry czas, kiedy Jezus próbował zmieniać każdego z nas w „Nowego ja” – nowego człowieka, który chce żyć, kochać, uśmiechać się, tańczyć i śpiewać!

Na koniec zachęcam wszystkich do kolejnych spotkań z RYMcerzami podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy, a ich najnowszą płytę „Nie zmarnuj swojego życia” polecam każdemu – posłuchaj, a odnajdziesz siebie, ona zmieni Twoje życie!

O. Dominik Libiszewski OSPPE

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com