Pensylwania

poleć serwis drukuj
Zbiórka o Egipcie -...
Zbiórka o Chinach -...

Zuchy z czterech stanów spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie

04-05-2018

22 kwietnia wszystkie zuchy z gromad w Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii i Maryland zjadą do Amerykańskiej Częstochowy na doroczny Dzień Zucha. Zbiegiem okoliczności tego samego dnia obchodzony jest Dzień Ziemi – a właśnie zuchy już od początku marca podróżują dookoła ziemi balonem, aby zwiedzić jak najwięcej krajów według opracowanej przez Referat Zuchowy sprawności „Mały Podróżnik”.

Ileż radości daje dzieciom możliwość zapoznawania się z obyczajami, muzyką, strojami, a nawet potrawami wybranych krajów. Np. gdy uczą się o Japonii, to jedzą ryż pałeczkami, po zaznajomieniu się z mitami greckimi piją ambrozję, w Meksyku kosztują nachosów i salsy, w Egipcie częstują się daktylami itp. Na zakończenie sprawności każda gromada zaprezentuje swój kraj na uroczystym kominku, w który włączone będą wszyscy uczestnicy Dnia Zucha. Już teraz zuchy własnoręcznie przygotowują swoje stroje i ćwiczą piosenki.

Maria Bielska, hm.


Program Dnia Zucha:
10:00 – msza św. w Sanktuarium
13:30 – wspólny kominek

Organizatorzy zapewniają niespodzianki i wspaniałe wrażenia.

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com