Pensylwania

poleć serwis drukuj

Koncert Chopinowski w Filadelfii wpisał się w obchody 100-lecia niepodległości Polski

04-05-2018

Tiffany Loomis,...
Jolanta Chojecka,...
Deborah Majka,...

11 marca 2018 r. w Filadelfii odbył się doroczny Koncert Chopinowski, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego (Polish Heritage Society of Philadelphia – PHSP). Wydarzenie jak zwykle miało na celu uczczenie kolejnej rocznicy urodzin polskiego kompozytora, a ponadto wpisało się w tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości Polski.

Gości powitała konsul honorowa RP Deborah „Debbie” Majka, która przy tej okazji przedstawiła zgromadzonym Jolantę Chojecką, kierownika Wydziału Kultury, Nauki i Informacji w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Krótkie przemówienie wygłosiła także prezydent PHSP Jean Joka, która pokrótce przybliżyła cele Stowarzyszenia oraz zaprosiła obecnych do uczestnictwa w następnych wydarzeniach.

Gwiazdą wieczoru był Alexei Tartakovsky, uznawany za jednego z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia. Jego talent został już doceniony podczas licznych konkursów pianistycznych na całym świecie. Jest zwycięzcą międzynarodowych konkursów w Stanach Zjednoczonych, takich jak: American Fine Arts Festival International Piano Competition, Heida Hermanns International Competition w Westport, Connecticut czy New York Concert Artists International Concerto Competition i Queens College Concerto Competition. Był także półfinalistą Konkursu Chopinowskiego, który odbył się w Warszawie w 2015 roku.

Podczas koncertu w Filadelfii Alexei Tartakovsky zaprezentował utwory Beethovena, Chopina i Strawińskiego. Kunszt muzycznych interpretacji w jego wykonaniu został doceniony przez publiczność, która nagrodziła młodego pianistę burzą oklasków, niemilknącą do momentu, kiedy Alexei ponownie pokazał się na scenie, by wykonać utwór na bis – Grande Valse Brillante Chopina.

Informacje o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez PHSP można znaleźć na stronie: www.polishcultureacpc.org/orgs/PHSP.html.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Uroczyste obchody rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 15 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się uroczyste obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz ludobójstwa katyńskiego. W ramach tych uroczystości dzień wcześniej rozpoczęło się V Forum Polonijne pod hasłem „Budujmy wspólny front patriotyczny”. Za organizację obu wydarzeń odpowiedzialny był Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
04-27-2018
Monte Carlo Whist w sali kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford
04-28-2018
83. doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej w The Plaza Hotel na Manhattanie
04-28-2018
Zabawa wiosenna w Klubie Polonia, Inc.
04-28-2018
Koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz i IRA
04-28-2018
Spektakl „Truciciel” w Felician University w Lodi
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com