Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. czestochowa.us

Niedziela Palmowa w Amerykańskiej Częstochowie

04-03-2018

W Niedzielę Palmową w Kościele Katolickim rozpoczęły się obchody Wielkiego Tygodnia – szczególnego czasu przeżywania męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Amerykańskiej Częstochowie był to także szczególny dzień z kilku powodów.

W czasie każdej mszy św. dokonało się poświęcenie palm, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.  Najpiękniejsze oraz zarazem najwyższe palmy, zgodnie z polską tradycją bogato przyozdobione, zostały zaprezentowane przez Polską Szkołę Sobotnią z Amerykańskiej Częstochowy w czasie mszy św. o godz. 12:30. W Niedzielę Palmową świątynia w Doylestown została wypełniona rzeszami pielgrzymów, którzy przybyli w celu dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych przez przystąpienie do sakramentu spowiedzi. Wielu Polaków przybyło z Pensylwanii, New Jersey, Nowego Jorku oraz innych stanów, aby pojednać się z Bogiem.

Polska Szkoła im. Matki Bożej Częstochowskiej zorganizowała także w tym dniu doroczny Bazar Wielkanocny w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić tradycyjne polskie dekoracje świąteczne, obrusy, koszyki wielkanocne, ozdoby oraz spróbować polskich wypieków.

o. Tymoteusz Tarnacki


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,897.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com