Pensylwania

poleć serwis drukuj
Hasłem przewodnim...

Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie

05-04-2018

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jest miejscem do którego już od ponad sześćdziesięciu lat pielgrzymują wierni różnych narodowości, nie tylko polskiego pochodzenia. Wspaniałym tego wyrazem był zorganizowany po raz pierwszy Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie.

Hasłem przewodnim spotkania było:„ Jednego serca, jednego ducha”. Temat ten nawiązywał do pierwszego rozdziału Dziejów Apostolskich, w którym czytamy, że Apostołowie „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Ta jednomyślność i jedność wierzących była wyrażona przez udział przedstawicieli z wielu różnych państw, takich jak: USA, Polska, Włochy, Nigeria, Meksyk, Szkocja, Węgry, Salwador, Gwatemala, Filipiny, Peru, Ekwador. Wszyscy oni zgromadzili się w Amerykańskiej Częstochowie w tym samym celu, aby się wspólnie modlić.

Obchody Dnia Międzynarodowego odbyły się w niedzielę 15 kwietnia i rozpoczęły się procesją do kościoła oraz prezentacją poszczególnych państw. Następnie odbyła się z tej okazji msza święta o godz. 11:00, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka OSPPE, przeor Amerykańskiej Częstochowy. W swojej homilii o. Krzysztof zachęcał do poznawania siebie nawzajem i pamiętania o tym, że wszyscy razem, mimo naszej różnorodności, tworzymy jedną rodzinę dzieci bożych. Reprezentanci poszczególnych państw odczytali prośby – modlitwy wiernych w swoich ojczystych językach oraz w procesji przynieśli dary charakterystyczne dla ich kultur. Po mszy świętej druga część uroczystości odbyła się w sanktuaryjnej kafeterii, w której to można było podziwiać różne występy artystyczne i kulturalne, dzięki którym uczestnicy mogli jeszcze lepiej poznać poszczególne narodowości. Organizacją tego wydarzenia zajęli się: Rocio Higney oraz o. Krzysztof Drybka OSPPE.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,912.html

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com