Pensylwania

poleć serwis drukuj
Hasłem przewodnim...

Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie

05-04-2018

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jest miejscem do którego już od ponad sześćdziesięciu lat pielgrzymują wierni różnych narodowości, nie tylko polskiego pochodzenia. Wspaniałym tego wyrazem był zorganizowany po raz pierwszy Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie.

Hasłem przewodnim spotkania było:„ Jednego serca, jednego ducha”. Temat ten nawiązywał do pierwszego rozdziału Dziejów Apostolskich, w którym czytamy, że Apostołowie „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Ta jednomyślność i jedność wierzących była wyrażona przez udział przedstawicieli z wielu różnych państw, takich jak: USA, Polska, Włochy, Nigeria, Meksyk, Szkocja, Węgry, Salwador, Gwatemala, Filipiny, Peru, Ekwador. Wszyscy oni zgromadzili się w Amerykańskiej Częstochowie w tym samym celu, aby się wspólnie modlić.

Obchody Dnia Międzynarodowego odbyły się w niedzielę 15 kwietnia i rozpoczęły się procesją do kościoła oraz prezentacją poszczególnych państw. Następnie odbyła się z tej okazji msza święta o godz. 11:00, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka OSPPE, przeor Amerykańskiej Częstochowy. W swojej homilii o. Krzysztof zachęcał do poznawania siebie nawzajem i pamiętania o tym, że wszyscy razem, mimo naszej różnorodności, tworzymy jedną rodzinę dzieci bożych. Reprezentanci poszczególnych państw odczytali prośby – modlitwy wiernych w swoich ojczystych językach oraz w procesji przynieśli dary charakterystyczne dla ich kultur. Po mszy świętej druga część uroczystości odbyła się w sanktuaryjnej kafeterii, w której to można było podziwiać różne występy artystyczne i kulturalne, dzięki którym uczestnicy mogli jeszcze lepiej poznać poszczególne narodowości. Organizacją tego wydarzenia zajęli się: Rocio Higney oraz o. Krzysztof Drybka OSPPE.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,912.html

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-22-2018
Projekcja filmu „Cicha Noc”
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com