Pensylwania

poleć serwis drukuj
Hasłem przewodnim...

Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie

05-04-2018

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jest miejscem do którego już od ponad sześćdziesięciu lat pielgrzymują wierni różnych narodowości, nie tylko polskiego pochodzenia. Wspaniałym tego wyrazem był zorganizowany po raz pierwszy Dzień Międzynarodowy w Amerykańskiej Częstochowie.

Hasłem przewodnim spotkania było:„ Jednego serca, jednego ducha”. Temat ten nawiązywał do pierwszego rozdziału Dziejów Apostolskich, w którym czytamy, że Apostołowie „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Ta jednomyślność i jedność wierzących była wyrażona przez udział przedstawicieli z wielu różnych państw, takich jak: USA, Polska, Włochy, Nigeria, Meksyk, Szkocja, Węgry, Salwador, Gwatemala, Filipiny, Peru, Ekwador. Wszyscy oni zgromadzili się w Amerykańskiej Częstochowie w tym samym celu, aby się wspólnie modlić.

Obchody Dnia Międzynarodowego odbyły się w niedzielę 15 kwietnia i rozpoczęły się procesją do kościoła oraz prezentacją poszczególnych państw. Następnie odbyła się z tej okazji msza święta o godz. 11:00, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka OSPPE, przeor Amerykańskiej Częstochowy. W swojej homilii o. Krzysztof zachęcał do poznawania siebie nawzajem i pamiętania o tym, że wszyscy razem, mimo naszej różnorodności, tworzymy jedną rodzinę dzieci bożych. Reprezentanci poszczególnych państw odczytali prośby – modlitwy wiernych w swoich ojczystych językach oraz w procesji przynieśli dary charakterystyczne dla ich kultur. Po mszy świętej druga część uroczystości odbyła się w sanktuaryjnej kafeterii, w której to można było podziwiać różne występy artystyczne i kulturalne, dzięki którym uczestnicy mogli jeszcze lepiej poznać poszczególne narodowości. Organizacją tego wydarzenia zajęli się: Rocio Higney oraz o. Krzysztof Drybka OSPPE.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,912.html

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com