Pensylwania

poleć serwis drukuj
Konferencje...

Szkoła Animatora w Amerykańskiej Częstochowie

05-12-2018

W sobotę 21 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie odbył się pierwszy moduł formacji Szkoły Animatora i Lidera dla grup charyzmatycznych. Jest to inicjatywa podjęta przez polonijne wspólnoty charyzmatyczne działające na wschodnim wybrzeżu USA.

Amerykańska Częstochowa oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema, spotykająca się regularnie w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, była gospodarzem tego pierwszego spotkania. Uczestniczyło w nim blisko 90 osób z różnych grup, zwłaszcza Odnowy w Duchu Świętym, z Massachusetts (Boston i Worcester), Connecticut (Bridgeport), Nowego Jorku (Manhattan, Yonkers, Long Island – Copiague) oraz New Jersey (Clifton i Linden).

Konferencje formacyjne prowadzili Mirosław i Małgorzata Topolscy, świeccy ewangelizatorzy z Polski, z Częstochowy, za pośrednictwem Skype-video. Temat pierwszego modułu brzmiał: „Moje życie z Bogiem”. Państwo Topolscy w trakcie całego dnia konferencji podzielili się z uczestnikami wiedzą i osobistym doświadczeniem odnośnie relacji z Bogiem, modlitwy, etapów rozwoju duchowego człowieka, kształtowania charakteru chrześcijanina oraz kierownictwa duchowego. Na koniec uczestnicy wzięli udział w mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz w modlitwie uwielbienia prowadzonej przez Wspólnotę Shema. Kolejne spotkania Szkoły Animatora i Lidera będą odbywały się co kilka tygodni w różnych miejscach na wschodnim wybrzeżu USA.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,917.html

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com