Pensylwania

poleć serwis drukuj
Festiwal „Polska...

2. edycja festiwalu „Polska przez wieki”

05-12-2018

Rok temu w długi majowy weekend w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA odbył się piknik historyczny. Był to pierwszy raz, gdy zorganizowano festiwal „Polska przez wieki: żywa historia”. Po ogromnym zainteresowaniu i pozytywnym odbiorze przez lokalną społeczność, z którym spotkała się impreza i nadzieją uczestników na kolejny tego typu event, z przyjemnością informujemy, że w dniach 26 i 27 maja odbędzie się druga edycja wydarzenia.

Jaki jest plan tegorocznego festiwalu „Polska przez wieki: żywa historia”? Podobnie jak rok temu, pierwszy dzień imprezy (czyli 26 maja) będzie poświęcony dzieciom. W sobotę zorganizowane zostaną gry i zabawy, słuchanie polskiej historii i opowieści. Odbędzie się herbatka z królową oraz mnóstwo zabaw. Nie zabraknie królewskiego bankietu, a wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyć muzyka.

Drugi dzień imprezy, czyli niedziela 27 maja, będzie dniem rekonstrukcji bitew, w tym ważnej w polskiej historii obrony Jasnej Góry. Będzie można obejrzeć sprzęt wojenny, różne rodzaje broni i narzędzia, których podczas bitew używali husarze. Festiwal „Polska przez wieki: żywa historia” to także możliwość obejrzenia kostiumów z różnych epok oraz zbroi husarii. Oczywiście nie zabraknie uczty, muzyki i zabawy.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, impreza zacznie się o godzinie 11 i będzie trwać do 18. Bilety dla osób dorosłych kosztują 8 dolarów, natomiast dla dzieci poniżej 12 lat i seniorów (osób po 65. roku życia) 5 dolarów. Parking jest darmowy. Jeśli chcecie skosztować potraw na królewskim bankiecie, opłata wynosi 15 dolarów dla osoby dorosłej i 8 dolarów za dziecko. Oczekujcie dań robionych zgodnie ze staropolską tradycją – w zeszłym roku pojawił się pieczony prosiak. Jedno jest pewne – z tej imprezy każdy wyjdzie zadowolony i najedzony.

Więcej informacji można znaleźć na www.polishlivinghistory.com.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com