Pensylwania

poleć serwis drukuj
Festiwal „Polska...

2. edycja festiwalu „Polska przez wieki”

05-12-2018

Rok temu w długi majowy weekend w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA odbył się piknik historyczny. Był to pierwszy raz, gdy zorganizowano festiwal „Polska przez wieki: żywa historia”. Po ogromnym zainteresowaniu i pozytywnym odbiorze przez lokalną społeczność, z którym spotkała się impreza i nadzieją uczestników na kolejny tego typu event, z przyjemnością informujemy, że w dniach 26 i 27 maja odbędzie się druga edycja wydarzenia.

Jaki jest plan tegorocznego festiwalu „Polska przez wieki: żywa historia”? Podobnie jak rok temu, pierwszy dzień imprezy (czyli 26 maja) będzie poświęcony dzieciom. W sobotę zorganizowane zostaną gry i zabawy, słuchanie polskiej historii i opowieści. Odbędzie się herbatka z królową oraz mnóstwo zabaw. Nie zabraknie królewskiego bankietu, a wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyć muzyka.

Drugi dzień imprezy, czyli niedziela 27 maja, będzie dniem rekonstrukcji bitew, w tym ważnej w polskiej historii obrony Jasnej Góry. Będzie można obejrzeć sprzęt wojenny, różne rodzaje broni i narzędzia, których podczas bitew używali husarze. Festiwal „Polska przez wieki: żywa historia” to także możliwość obejrzenia kostiumów z różnych epok oraz zbroi husarii. Oczywiście nie zabraknie uczty, muzyki i zabawy.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, impreza zacznie się o godzinie 11 i będzie trwać do 18. Bilety dla osób dorosłych kosztują 8 dolarów, natomiast dla dzieci poniżej 12 lat i seniorów (osób po 65. roku życia) 5 dolarów. Parking jest darmowy. Jeśli chcecie skosztować potraw na królewskim bankiecie, opłata wynosi 15 dolarów dla osoby dorosłej i 8 dolarów za dziecko. Oczekujcie dań robionych zgodnie ze staropolską tradycją – w zeszłym roku pojawił się pieczony prosiak. Jedno jest pewne – z tej imprezy każdy wyjdzie zadowolony i najedzony.

Więcej informacji można znaleźć na www.polishlivinghistory.com.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com