Pensylwania

poleć serwis drukuj
W kolonii zuchowej...

„Czuj, czuj, czuwaj!”

07-22-2017

Harcerskie pozdrowienie dość często można było usłyszeć podczas dwóch pierwszych tygodni lipca w Amerykańskiej Częstochowie. W 51. kolonii zuchowej wzięły udział zuchy z New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii i Maryland. W tym samym czasie do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown na swój doroczny obóz przyjechały harcerki z Hufca Podhale (z czterech wyżej wymienionych stanów oraz z Connecticut i Massachusetts).

Tematem przewodnim tegorocznej kolonii zuchowej było hasło „Księżniczki i Rycerze”, a jej zwieńczeniem stała się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem. Zmaganiom bitewnym dzielnych rycerzy przyglądało się spore grono księżniczek ubranych w piękne kreacje, adekwatne do odgrywanych ról. Harcerki z Hufca Podhale spędziły natomiast tydzień na obozie pod nazwą „Cztery żywioły”, niedługo zaś wyruszą do Kanady, by wziąć udział w IX Światowym Zlocie ZHP.

Dla dzieci i młodzieży był to wspaniały, letni czas zabaw, gier i zdobywania harcerskich sprawności. Nie mogło też zabraknąć wspólnego śpiewania przy ognisku i gawęd podczas tzw. kominków, którymi kończy się harcerski dzień. Takie wyjazdy to też świetna okazja, by nawiązać znajomości z zuchami i harcerkami z innych stanów.

abc


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,746.html

wróć

Fotorelacje

Polska Noc na Stadionie

Polskie akcenty zdominowały stadion New Britain Stadium w sobotni wieczór 5 sierpnia podczas Polskiej Nocy z drużyną baseballu New Britain Bees. Z tej okazji na stadionie można było usłyszeć polską muzykę, skosztować polskiej kuchni oraz zrobić sobie zdjęcie z jedną z kilku polskich maskotek, jak np. pszczółką Mają. Kostium pszczółki Mai jest najnowszym nabytkiem drużyny. Fot. Adrian Baron

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com