Pensylwania

poleć serwis drukuj

Dni Fatimskie w Amerykańskiej Częstochowie

05-17-2018

Nabożeństwa...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Już od 10 lat, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października, odbywają się w Amerykańskiej Częstochowie Dni Fatimskie. Nabożeństwa te nawiązują do objawień maryjnych, które miały miejsce właśnie w tych miesiącach w 1917 roku w Fatimie w Portugalii. Maryja ukazała się wówczas trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji. Przesłaniem objawień była przede wszystkim zachęta, aby modlić się o pokój na świecie, odmawiać codziennie różaniec oraz pokutować w intencji dusz czyśćcowych.

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA nabożeństwa fatimskie rozpoczynają się o godz. 7:00 wieczorem uroczystą eucharystią w Kaplicy Matki Bożej. Po niej wierni uczestniczą w procesji w Ogrodzie Różańcowym, modląc się różańcem w kilku językach. Zakończenie nabożeństwa odbywa się przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, gdzie odmawiane są tak zwane Modlitwy Fatimskie.

Każdego miesiąca ojcowie i bracia paulini zapraszają różnych duchownych, aby przewodniczyli tej uroczystości oraz wygłosili słowo Boże do zgromadzonych. W tym roku pierwsze nabożeństwo prowadził ks. Frank Pavone, znany obrońca życia w USA, występujący w katolickiej telewizji EWTN. W kolejnych miesiącach Dni Fatimskie będą prowadzone m.in. przez takich gości jak: o. Mariusz Koch CFR, Franciszkanin Odnowy; abp Tomasz Wenski, arcybiskup Miami; ks. prałat Joseph Gentili, proboszcz parafii Our Lady of Guadalupe w Doylestown; ks. prałat Tomasz Grysa, Pierwszy Radca Stałej Misji Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium: www.czestochowa.us.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
08-19-2018
Piknik w Bazylice św. Stanisława w Chicopee
08-19-2018
Doroczny piknik w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus
08-19-2018
6. Doroczny piknik klubu motocyklowego Polish Legion w Bensalem
08-19-2018
PIKNIK PARAFIALNY parafii Św. Teresy
08-19-2018
Piknik Parafii MB Częstochowskiej w Turners Falls
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com