Pensylwania

poleć serwis drukuj

Dni Fatimskie w Amerykańskiej Częstochowie

05-17-2018

Nabożeństwa...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Już od 10 lat, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października, odbywają się w Amerykańskiej Częstochowie Dni Fatimskie. Nabożeństwa te nawiązują do objawień maryjnych, które miały miejsce właśnie w tych miesiącach w 1917 roku w Fatimie w Portugalii. Maryja ukazała się wówczas trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji. Przesłaniem objawień była przede wszystkim zachęta, aby modlić się o pokój na świecie, odmawiać codziennie różaniec oraz pokutować w intencji dusz czyśćcowych.

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA nabożeństwa fatimskie rozpoczynają się o godz. 7:00 wieczorem uroczystą eucharystią w Kaplicy Matki Bożej. Po niej wierni uczestniczą w procesji w Ogrodzie Różańcowym, modląc się różańcem w kilku językach. Zakończenie nabożeństwa odbywa się przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, gdzie odmawiane są tak zwane Modlitwy Fatimskie.

Każdego miesiąca ojcowie i bracia paulini zapraszają różnych duchownych, aby przewodniczyli tej uroczystości oraz wygłosili słowo Boże do zgromadzonych. W tym roku pierwsze nabożeństwo prowadził ks. Frank Pavone, znany obrońca życia w USA, występujący w katolickiej telewizji EWTN. W kolejnych miesiącach Dni Fatimskie będą prowadzone m.in. przez takich gości jak: o. Mariusz Koch CFR, Franciszkanin Odnowy; abp Tomasz Wenski, arcybiskup Miami; ks. prałat Joseph Gentili, proboszcz parafii Our Lady of Guadalupe w Doylestown; ks. prałat Tomasz Grysa, Pierwszy Radca Stałej Misji Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium: www.czestochowa.us.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com