Pensylwania

poleć serwis drukuj

Dzień Mamy i Taty w Polskiej Szkole „Ogniwo”

06-03-2018

Spotkanie z...

Mama i tata – to najpiękniejsze słowa świata! Są synonimem rodzinnego ciepła, szczęścia, dobra, a przede wszystkim miłości. 12 maja 2018 roku w Polskiej Szkole „Ogniwo” w Morrisville, PA w podziękowaniu za trud włożony w polonijne wychowanie, odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wyjątkowa, bo oprócz słowa, lirycznych melodii czy popisów tanecznych niosła ze sobą pewne przesłanie. Sztuka „Zagubiony czas”, którą przygotowały trzy klasy: „0”– A, II i IV opowiadała o rodzeństwie, które bezskutecznie zabiega o uwagę swoich rodziców.

Po przywitaniu przez wychowawczynie: Annę Drężek, Agnieszkę Kamińską i Martę Tymoczko na zgromadzonych gości czekała niespodzianka poprzedzająca występ. Zaprezentowano pokaz slajdów dziecięcych zdjęć z okresu niemowlęcego i obecnego, pokazująca nieubłagany upływ czasu. Wprowadzeniem do nostalgicznego nastroju była celowo dobrana muzyka w języku rosyjskim i angielskim. Był to ukłon w stronę rodziców obcojęzycznych, którzy również byli obecni na uroczystości.

Przedstawienie odbywało się na dwóch poziomach: na dole, gdzie rozegrała się domowa scenka z życia wzięta, i na scenie, która tymczasowo zamieniła się w łąkę i las. Uczniowie w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach dokładali wszelkich starań: ruchem, gestem oraz mimiką, by jak najlepiej przekazać treść i skłonić widza do refleksji.

Na koniec wszystkie mamy otrzymały herbaciane róże, a dyrektor szkoły Monika Zarzycka wszystkich rodziców zaprosiła na pączka i kawę, a dzieci na lody. Spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
08-19-2018
Piknik w Bazylice św. Stanisława w Chicopee
08-19-2018
Doroczny piknik w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus
08-19-2018
6. Doroczny piknik klubu motocyklowego Polish Legion w Bensalem
08-19-2018
PIKNIK PARAFIALNY parafii Św. Teresy
08-19-2018
Piknik Parafii MB Częstochowskiej w Turners Falls
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com