Pensylwania

poleć serwis drukuj

Dzień Mamy i Taty w Polskiej Szkole „Ogniwo”

06-03-2018

Spotkanie z...

Mama i tata – to najpiękniejsze słowa świata! Są synonimem rodzinnego ciepła, szczęścia, dobra, a przede wszystkim miłości. 12 maja 2018 roku w Polskiej Szkole „Ogniwo” w Morrisville, PA w podziękowaniu za trud włożony w polonijne wychowanie, odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wyjątkowa, bo oprócz słowa, lirycznych melodii czy popisów tanecznych niosła ze sobą pewne przesłanie. Sztuka „Zagubiony czas”, którą przygotowały trzy klasy: „0”– A, II i IV opowiadała o rodzeństwie, które bezskutecznie zabiega o uwagę swoich rodziców.

Po przywitaniu przez wychowawczynie: Annę Drężek, Agnieszkę Kamińską i Martę Tymoczko na zgromadzonych gości czekała niespodzianka poprzedzająca występ. Zaprezentowano pokaz slajdów dziecięcych zdjęć z okresu niemowlęcego i obecnego, pokazująca nieubłagany upływ czasu. Wprowadzeniem do nostalgicznego nastroju była celowo dobrana muzyka w języku rosyjskim i angielskim. Był to ukłon w stronę rodziców obcojęzycznych, którzy również byli obecni na uroczystości.

Przedstawienie odbywało się na dwóch poziomach: na dole, gdzie rozegrała się domowa scenka z życia wzięta, i na scenie, która tymczasowo zamieniła się w łąkę i las. Uczniowie w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach dokładali wszelkich starań: ruchem, gestem oraz mimiką, by jak najlepiej przekazać treść i skłonić widza do refleksji.

Na koniec wszystkie mamy otrzymały herbaciane róże, a dyrektor szkoły Monika Zarzycka wszystkich rodziców zaprosiła na pączka i kawę, a dzieci na lody. Spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com