Pensylwania

poleć serwis drukuj

Uczniowie z Polskiej Szkoły „Ogniwo” wzięli udział w Przystanku Dwujęzyczność w Nowym Jorku

06-03-2018

Czwartoklasiści z...

Chociaż dla wielu uczniów Polskiej Szkoły „Ogniwo” w Morrisville, PA ostatni dzwonek zadzwonił w sobotę 19 maja i zakończył rok szkolny, to nie był to koniec roku dla bardzo ambitnej i pracowitej klasy IV.

Czwartoklasiści pojechali do Nowego Jorku, aby wziąć udział w „talent show” w ramach Przystanku Dwujęzyczność. Przygoda zaczęła się już w niedzielę rano. Najpierw jazda pociągiem do Nowego Jorku, potem trzy przesiadki (liniami metra: G, L i A) i wreszcie cel, którym było Centrum Polsko-Słowiańskie, gdzie Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Centrala Polskich Szkół Dokształcających w ramach programu „Przystanek Dwujęzyczność” przygotowali gry i zabawy edukacyjne. W CP-S odbywały się także konsultacje z logopedą.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zaprezentowali piosenkę Beaty Kozidrak pt. „Rzeka marzeń”. Po prezentacji muzycznej każdy z uczestników otrzymał mały upominek (słodycze i kartę na $5). Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka przygoda jeszcze bardziej przybliża do siebie zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli, a dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w Nowym Jorku i pierwsza podróż metrem.

opr. M. Tymoczko

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com