Pensylwania

poleć serwis drukuj

Nauczycielka i uczeń z Polskiej Szkoły „Ogniwo” wyróżnieni w IX edycji konkursu „Być Polakiem”

06-03-2018

W 2018 roku świętujemy 100-lecie niepodległości, kiedy to po 123 latach niewoli Polska narodziła się na nowo i wróciła na mapę świata. To rok szczególny, bo możemy wyrazić bardziej niż kiedykolwiek swoje uczucia do ojczyzny. W tym okresie organizowane są różne parady, koncerty, marsze i konkursy patriotyczne. Z tej ostatniej opcji skorzystali nauczycielka i uczeń Polskiej Szkoły „Ogniwo”. I to z dużym sukcesem!

Anna Drężek wzięła udział w dwóch konkursach. W ramach IX edycji „Być Polakiem” przygotowała konspekt lekcji na temat: „Rok 1918 – spełnione marzenia pokoleń (dla uczniów 9-13 lat) i zdobyła za swą pracę wyróżnienie, natomiast w drugim – ogłoszonym przez organizatorów XV zjazdu nauczycieli polonijnych i komitetów rodzicielskich w Portland w stanie Oregon, na najciekawszy konspekt lekcji: „Stulecie Niepodległości Polski” (w kategorii wiekowej przedszkole – kl. II) wygrała!

Również uczeń kl. VI Jakub Starnawski wziął udział i został wyróżniony w IX edycji konkursu „Być Polakiem” (w kategorii wiekowej 10-13 lat), wcielając się w redaktora gazetki szkolnej, przygotowującego numer okolicznościowy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Ponieważ nie wszyscy z wyróżnionych mogli być w Portland i nie mogą uczestniczyć w uroczystej gali na Placu Zamkowym w Warszawie, więc ze zwycięzcami, członkami zarządu i nauczycielami w szkole spotkała się sama założycielka fundacji „Świat na Tak”, polska polityk, językoznawca, organizatorka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, ambasadorka ludzkich spraw i od kilku kadencji posłanka na Sejm – Joanna Fabisiak.

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com