Pensylwania

poleć serwis drukuj
Po mszy świętej...

Boże Ciało w Amerykańskiej Częstochowie

06-10-2018

W Stanach Zjednoczonych Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. W dzień tej oddajemy cześć Chrystusowi w Eucharystii oraz okazujemy Mu wdzięczność za to, że jest z nami pod postacią chleba i wina. 

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA centralne uroczystości tego święta odbyły się o godz. 12:30. Uroczystej mszy świętej przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk, prowincjał zakonu paulinów w USA. W wygłoszonej homilii ojciec prowincjał mówił o szczególnej obecności Jezusa w Eucharystii z miłości do nas. Podkreślił także jej znaczenie jako źródła nadziei na zmianę w naszym życiu oraz jedności, również pośród różnorodności.

Wśród wiernych obecnych na mszy świętej byli przedstawiciele „Polonia Technica”, którzy co roku pielgrzymują do Domu Matki w Doylestown. Jest to Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich w Stanach Zjednoczonych, które zostało założone w 1941 roku w Nowym Jorku przez grupę inżynierów, którzy po wybuchu II wojny światowej znaleźli się w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec Eucharystii przedstawiciele „Polonia Technica” podziękowali ojcom i braciom paulinom za modlitwę i posługę na rzecz Polonii.

Po mszy świętej odbyła się tradycyjna procesja na terenie sanktuarium, do przygotowanych czterech ołtarzy. W procesji uczestniczyli ojcowie i bracia paulini z klasztoru w Doylestown, przedstawiciele różnych grup i wspólnot, dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej oraz służba liturgiczna i licznie zgromadzeni pielgrzymi.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,935.html

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com