Pensylwania

poleć serwis drukuj
Książka ukazuje...

Prezentacja książki Moniki Rogozińskiej „Polowanie na Matkę” w Amerykańskiej Częstochowie

06-11-2018

W niedzielę 3 czerwca odbyła się w Amerykańskiej Częstochowie prezentacja i promocja książki pt. „Polowanie na Matkę”. Autorka książki, Monika Rogozińska – dziennikarka, alpinistka, przewodnik i ratownik górski oraz współzałożycielka i wieloletnia prezes Polskiego The Explorers Club, opowiadała w trakcie spotkania z Polonią o tematyce swojego najnowszego dzieła.

Książka ukazuje dramatyczne wydarzenia z drugiej połowy XX wieku, w czasach komunizmu w Polsce, które doprowadziły do uwięzienia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który peregrynował po katolickich parafiach całego kraju w ramach przygotowania do przeżywania jubileuszu tysiąclecia chrztu Polski. Monika Rogozińska podsumowała treść swojej książki następująco: „Relacje ostatnich żyjących świadków i uczestników wydarzeń, które wpłynęły na losy Polski i Europy, dokumenty z archiwum IPN, liczne fotografie, składają się na ten żywy, chwilami sensacyjny reportaż historyczny, którego centralnym punktem jest Jasna Góra. To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania. O źródle, z którego czerpie swą moc. Ta książka, to przepis na niezłomność”.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com