Pensylwania

poleć serwis drukuj
Stypendyści (od...

Wręczenie stypendiów i zaprzysiężenie zarządu Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii

06-20-2018

Co roku Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii (Polish Heritage Society of Philadelphia – PHSP) przyznaje stypendia dla młodzieży. Uroczyste wręczenie stypendiów miało miejsce na początku maja podczas spotkania w Amerykańskiej Częstochowie.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, w której stypendyści wzięli czynny udział. Po mszy wszyscy udali się do kafeterii, gdzie podano zgromadzonym posiłek, a jeden z ojców paulinów odmówił dziękczynną modlitwę.

Gospodarzem spotkania była dr Dolores Szymański, która jest przewodniczącą całego Programu Stypendialnego. Członkami komisji stypendialnej byli: Diana Blichasz, Marie Hejnosz, Debbie Majka i Peter Obst. Każdy stypendysta otrzymał nagrodę w wysokości tysiąca dolarów. Dr Szymańska przedstawiła wszystkich nagrodzonych uczniów i pokrótce przedstawiła sylwetki stypendystów zebranym.

Stypendia dostali: Natalia Dzietczak, studentka z Uniwersytetu Drexel oraz prezes Polskiego Klubu w Drexel, Grace Majkut z Saint Basil Academy, która swoją karierę wiąże z biznesem, Zoe Allen, studentka z Hofstra, Olivia Shears interesująca się zarządzaniem w budownictwie, Nicholas Zaborowski, student Temple University na kierunku muzyka, Dorota Dylinski, która na jesieni rozpocznie naukę na Rowan University, Meredith Musman z Conestoga High School oraz Julia Przybos z University of Pittsburgh.

Spotkanie było też okazją do zaprzysiężenia członków zarządu Stowarzyszenia na lata 2018-2020. Przysięgę od nich odebrał Stanley Majkut. Prezesem ponownie została Jean Joka, wiceprezesem Marie Hejnosz, skarbnikiem Debbie Majka, urząd sekretarza objęły Diana Blicharz i Teresa Wójcik. Dyrektorami zostali: Frederick Brodzinski, Tiffany Loomis, Irene Musman, Barbara Nowicki, Peter Obst; dr Dolores Szymanski, John Wisniewski i Margaret Zaleska. Powołano także komitet w składzie Liz Whitman oraz Eleonor Kirbyson.

Więcej informacji o stowarzyszeniu oraz o możliwości członkostwa można znaleźć na stronie internetowej www.polishcultureacpc.org/orgs/PHSP.html oraz na profilu facebook: Polish Heritage Society of Philadelphia|Facebook.

Jean Joka, tł. Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com