Pensylwania

poleć serwis drukuj
Stypendyści (od...

Wręczenie stypendiów i zaprzysiężenie zarządu Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii

06-20-2018

Co roku Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii (Polish Heritage Society of Philadelphia – PHSP) przyznaje stypendia dla młodzieży. Uroczyste wręczenie stypendiów miało miejsce na początku maja podczas spotkania w Amerykańskiej Częstochowie.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, w której stypendyści wzięli czynny udział. Po mszy wszyscy udali się do kafeterii, gdzie podano zgromadzonym posiłek, a jeden z ojców paulinów odmówił dziękczynną modlitwę.

Gospodarzem spotkania była dr Dolores Szymański, która jest przewodniczącą całego Programu Stypendialnego. Członkami komisji stypendialnej byli: Diana Blichasz, Marie Hejnosz, Debbie Majka i Peter Obst. Każdy stypendysta otrzymał nagrodę w wysokości tysiąca dolarów. Dr Szymańska przedstawiła wszystkich nagrodzonych uczniów i pokrótce przedstawiła sylwetki stypendystów zebranym.

Stypendia dostali: Natalia Dzietczak, studentka z Uniwersytetu Drexel oraz prezes Polskiego Klubu w Drexel, Grace Majkut z Saint Basil Academy, która swoją karierę wiąże z biznesem, Zoe Allen, studentka z Hofstra, Olivia Shears interesująca się zarządzaniem w budownictwie, Nicholas Zaborowski, student Temple University na kierunku muzyka, Dorota Dylinski, która na jesieni rozpocznie naukę na Rowan University, Meredith Musman z Conestoga High School oraz Julia Przybos z University of Pittsburgh.

Spotkanie było też okazją do zaprzysiężenia członków zarządu Stowarzyszenia na lata 2018-2020. Przysięgę od nich odebrał Stanley Majkut. Prezesem ponownie została Jean Joka, wiceprezesem Marie Hejnosz, skarbnikiem Debbie Majka, urząd sekretarza objęły Diana Blicharz i Teresa Wójcik. Dyrektorami zostali: Frederick Brodzinski, Tiffany Loomis, Irene Musman, Barbara Nowicki, Peter Obst; dr Dolores Szymanski, John Wisniewski i Margaret Zaleska. Powołano także komitet w składzie Liz Whitman oraz Eleonor Kirbyson.

Więcej informacji o stowarzyszeniu oraz o możliwości członkostwa można znaleźć na stronie internetowej www.polishcultureacpc.org/orgs/PHSP.html oraz na profilu facebook: Polish Heritage Society of Philadelphia|Facebook.

Jean Joka, tł. Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com