Pensylwania

poleć serwis drukuj

Jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. Józefa Krajewskiego z parafii św. Wojciecha w Filadelfii

06-21-2018

Jubilat –...
Wdzięczni za...
Fot. Barbara...

Podczas uroczystej mszy świętej dziękczynnej, odprawionej 27 maja w niedzielę Trójcy Świętej w kościele św. Wojciecha w Filadelfii celebrowano piękny jubileusz – 45-lecie święceń kapłańskich pełniącego posługę w tej parafii ks. Józefa Krajewskiego.

Homilia w tym dniu nawiązywała do obchodzonej uroczystości. Licznie zgromadzeni w świątyni wierni mogli usłyszeć o tym, jak ważny jest symbol krzyża, od którego wielu z nas zaczyna i kończy swój dzień, a także o doniosłej roli kapłanów jako przewodników w chrześcijańskim życiu.

Znak krzyża jest znakiem wiary w Trójcę Przenajświętszą. Ten znak towarzyszy nam często już od najmłodszych lat i przez nasze chrześcijańskie życie ten znak znajdzie się też jako symbol na naszym grobie. W tych słowach: „w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” i w tym znaku skupia się cała ideologia związana z wiarą, w nim zawiera się nasze powołanie chrześcijańskie i życiowe zadanie – mówił ksiądz podczas kazania. – To jest zadanie trudne, wielkie i odpowiedzialne. Potrzebujemy przewodnika i mamy tego przewodnika w osobie Chrystusa. W imię Ojca mamy kontynuować dzieło tworzenia i dzieło naszego zbawienia. Pamiętajmy przy tym, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych (…). W naszym życiu nie może też zabraknąć Ducha Św. – musimy pamiętać, że jest on duchem prawdy i miłości, duchem sprawiedliwości, męstwa, pokoju… W takiej atmosferze mamy realizować nasze powołanie chrześcijańskie i nasze zadanie życiowe na tej ziemi – kontynuował. Następnie zauważył, że niestety brak jest w Kościele Katolickim powołań kapłańskich. – Dlatego tak ważne jest, by stworzyć w naszych rodzinach ogniska powołań kapłańskich, bo to rodzina, podstawowa komórka społeczna, jest domowym kościołem. Niech rodziny staną się szkołą życia, która wyda dojrzały i wartościowy owoc – dla narodu i dla kościoła – apelował. – Miliony ludzi na tej ziemi czekają na kapłanów. To kapłan uczy nas Bożej prawdy, przekazuje nam naukę Chrystusa, tłumaczy, jak rozumieć tę Ewangelię, pokazuje, jak żyć – tłumaczył, dodając, że w tym kontekście szczególnie doniosłą rolę odgrywa przykład dawany zwłaszcza przez starszych kapłanów, którzy tak jak jubilat mają za sobą kilkadziesiąt lat życia, które jest nieustannym świadectwem wiary i podążania Bożą ścieżką.

W dalszej kolejności jubilatowi życzenia złożyli parafianie, wyrażając nadzieję, że nie braknie mu sił i wytrwałości w kolejnych latach kapłańskiej posługi. Zaśpiewano mu też tradycyjne „Życzymy, życzymy”.

Na zakończenie nabożeństwa głos zabrał sam jubilat. Podziękował zebranym za uczestnictwo w tym wyjątkowym dla niego dniu, wspólną modlitwę i życzenia. – Cieszę się, że mogłem ten jubileusz przeżywać wspólnie z wami, drodzy parafianie parafii św. Wojciecha. Niech wam Bóg błogosławi, zawsze jesteście w moim kapłańskim sercu i modlitwie – powiedział ks. Krajewski, po czym udzielił zgromadzonym w świątyni kapłańskiego błogosławieństwa.

Po mszy świętej przygotowano poczęstunek dla gości.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com