Pensylwania

poleć serwis drukuj

Jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. Józefa Krajewskiego z parafii św. Wojciecha w Filadelfii

06-21-2018

Jubilat –...
Wdzięczni za...
Fot. Barbara...

Podczas uroczystej mszy świętej dziękczynnej, odprawionej 27 maja w niedzielę Trójcy Świętej w kościele św. Wojciecha w Filadelfii celebrowano piękny jubileusz – 45-lecie święceń kapłańskich pełniącego posługę w tej parafii ks. Józefa Krajewskiego.

Homilia w tym dniu nawiązywała do obchodzonej uroczystości. Licznie zgromadzeni w świątyni wierni mogli usłyszeć o tym, jak ważny jest symbol krzyża, od którego wielu z nas zaczyna i kończy swój dzień, a także o doniosłej roli kapłanów jako przewodników w chrześcijańskim życiu.

Znak krzyża jest znakiem wiary w Trójcę Przenajświętszą. Ten znak towarzyszy nam często już od najmłodszych lat i przez nasze chrześcijańskie życie ten znak znajdzie się też jako symbol na naszym grobie. W tych słowach: „w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” i w tym znaku skupia się cała ideologia związana z wiarą, w nim zawiera się nasze powołanie chrześcijańskie i życiowe zadanie – mówił ksiądz podczas kazania. – To jest zadanie trudne, wielkie i odpowiedzialne. Potrzebujemy przewodnika i mamy tego przewodnika w osobie Chrystusa. W imię Ojca mamy kontynuować dzieło tworzenia i dzieło naszego zbawienia. Pamiętajmy przy tym, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych (…). W naszym życiu nie może też zabraknąć Ducha Św. – musimy pamiętać, że jest on duchem prawdy i miłości, duchem sprawiedliwości, męstwa, pokoju… W takiej atmosferze mamy realizować nasze powołanie chrześcijańskie i nasze zadanie życiowe na tej ziemi – kontynuował. Następnie zauważył, że niestety brak jest w Kościele Katolickim powołań kapłańskich. – Dlatego tak ważne jest, by stworzyć w naszych rodzinach ogniska powołań kapłańskich, bo to rodzina, podstawowa komórka społeczna, jest domowym kościołem. Niech rodziny staną się szkołą życia, która wyda dojrzały i wartościowy owoc – dla narodu i dla kościoła – apelował. – Miliony ludzi na tej ziemi czekają na kapłanów. To kapłan uczy nas Bożej prawdy, przekazuje nam naukę Chrystusa, tłumaczy, jak rozumieć tę Ewangelię, pokazuje, jak żyć – tłumaczył, dodając, że w tym kontekście szczególnie doniosłą rolę odgrywa przykład dawany zwłaszcza przez starszych kapłanów, którzy tak jak jubilat mają za sobą kilkadziesiąt lat życia, które jest nieustannym świadectwem wiary i podążania Bożą ścieżką.

W dalszej kolejności jubilatowi życzenia złożyli parafianie, wyrażając nadzieję, że nie braknie mu sił i wytrwałości w kolejnych latach kapłańskiej posługi. Zaśpiewano mu też tradycyjne „Życzymy, życzymy”.

Na zakończenie nabożeństwa głos zabrał sam jubilat. Podziękował zebranym za uczestnictwo w tym wyjątkowym dla niego dniu, wspólną modlitwę i życzenia. – Cieszę się, że mogłem ten jubileusz przeżywać wspólnie z wami, drodzy parafianie parafii św. Wojciecha. Niech wam Bóg błogosławi, zawsze jesteście w moim kapłańskim sercu i modlitwie – powiedział ks. Krajewski, po czym udzielił zgromadzonym w świątyni kapłańskiego błogosławieństwa.

Po mszy świętej przygotowano poczęstunek dla gości.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-26-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Community Bookstore
09-27-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Brooklyn Public Library
09-28-2018
Weekend małżeński w klasztorze salwatorianów – na Wzgórzu Miłosierdzia
09-28-2018
Spotkanie z Olgą Tokarczuk na University of Rochester
09-29-2018
Polka party w Polskim Domu w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com