Pensylwania

poleć serwis drukuj
W tegorocznych...

VI Forum Charyzmatyczne w Amerykańskiej Częstochowie

07-02-2018

W Amerykańskiej Częstochowie w dniach 22-24 czerwca 2018 r. odbyło się VI Forum Charyzmatyczne. Były to weekendowe rekolekcje charyzmatyczne, gromadzące polonijne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz wszystkich pragnących uwielbiać Boga i korzystać w sposób szczególny z darów Ducha Świętego. Wydarzenie to, tradycyjnie już, zostało zorganizowane przez ojców paulinów z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, którzy w tym roku zaprosili do poprowadzenia forum gości przybyłych z Polski: Marcina Zielińskiego oraz ks. Radosława Rafała.

Wierni z różnych stanów

Każdego roku liczba uczestników Forum Charyzmatycznego znacznie wzrasta. W tegorocznych rekolekcjach wzięło udział ponad 400 osób. Wielu uczestników przyjechało razem ze swoimi wspólnotami, z różnych stanów, między innymi z: Massachusetts (Wspólnoty Charyzmatyczne: Maranatha z Bostonu i Metanoia z Worcester), Connecticut (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ain-Karim z Bridgeport), Nowego Jorku (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Long Island oraz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z paulińskich parafii w Yonkers i na Manhattanie Lew Judy), New Jersey (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Siloe z Clifton oraz Wspólnota modlitewna św. Faustyny i Jezusa Miłosiernego z Hackensack), Pensylwanii (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy – Doylestown), oraz Illinois (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Jezus z Nami z Chicago). Pozostała część uczestników przybyła z innych stanów, nawet tak odległych jak Ohio, a nawet z Kanady.

Praktyczną stroną organizacyjną Forum zajęła się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy, natomiast posługę muzyczną prowadził Zespół Effatha, diakonia muzyczna Wspólnoty Lew Judy z paulińskiej parafii na Manhattanie.

Rozpalić wiarę!

Tegoroczne Forum przebiegło pod hasłem: „Rozpal wiarę, a będą się działy cuda”. Rekolekcje były jednocześnie warsztatami z posługi modlitwy o uzdrowienie. Poza nauczaniem, uwielbianiem Boga oraz modlitwą o wylanie Ducha Św. były także praktyczne wskazówki i ćwiczenia, jak można modlić się o uzdrowienie drugiego człowieka. – Modlitwa o uzdrowienie nie jest skomplikowana. Jeśli tylko zdasz sobie sprawę z tego, kim jesteś w Chrystusie, staniesz w Jego autorytecie i wypowiesz choćby jedno zdanie – będą działy się cuda – powiedział Marcin Zieliński.

W niedzielę 24 czerwca ponad 1,000 wiernych zapełniło kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown na mszy świętej o godz. 12:30, kończącej Forum Charyzmatyczne. Po niej nastąpiła modlitwa o uzdrowienie, którą poprowadzili Marcin Zieliński oraz ks. Radosław Rafał.

Kolejne Forum za rok

W czasie tego czerwcowego weekendu w Amerykańskiej Częstochowie rzeczywiście działy się cuda! Przez trzy dni sanktuarium wypełnione było duchem modlitwy i uwielbienia Boga. Prowadzący Forum Charyzmatyczne pomogli uczestnikom rozpalić swoją wiarę w Jezusa i doświadczyć obecności Ducha Świętego i Jego działania. Wielu także zostało uzdrowionych ze swoich dolegliwości i chorób fizycznych oraz psychicznych. Jak podkreślali uczestnicy: „Szkoda, że następne Forum dopiero za rok…”, ale Amerykańska Częstochowa już dzisiaj zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się pod koniec czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej www.czestochowa.us.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Marcin Zieliński to znany w Polsce charyzmatyk i ewangelizator świecki, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic, który został w sposób szczególny obdarowany przez Pana darem modlitwy o uzdrowienie.

Ks. Radosław Rafał jest kapłanem ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny oraz byłym egzorcystą poznańskim, który posługuje jako rekolekcjonista, szczególnie zaangażowanym w Odnowę Charyzmatyczną.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,947.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa andrzejkowa Szkoły Języka Polskiego w Worcester

W sobotę, 3 listopada, w klubie PNI w Worcester odbyła się zabawa andrzejkowa, której organizatorem była Szkoła Języka Polskiego w Worcester. Do tańca grał zespół WindStar Band. – Była to niesamowita zabawa, pełna atrakcji, tańca i śmiechu. Jej zwieńczeniem było grupowe zdjęcie uczestników, do którego gości zaprosił zespół muzyczny – relacjonuje jedna z uczestniczek zabawy. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-15-2018
Ffestiwal w Orlando
11-15-2018
Spotkanie z prof. Adamem Wibrowskim w The Polish Institute Of Arts And Sciences Of America
11-16-2018
Spotkanie Joanny Sarapaty z Polonią w Galerii AR – Klub Amber
11-16-2018
Otwarcie wystawy „Świadek pamięci i pojednania” w CP-S
11-16-2018
Koncert Misz Masz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com