Pensylwania

poleć serwis drukuj
W tegorocznych...

VI Forum Charyzmatyczne w Amerykańskiej Częstochowie

07-02-2018

W Amerykańskiej Częstochowie w dniach 22-24 czerwca 2018 r. odbyło się VI Forum Charyzmatyczne. Były to weekendowe rekolekcje charyzmatyczne, gromadzące polonijne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz wszystkich pragnących uwielbiać Boga i korzystać w sposób szczególny z darów Ducha Świętego. Wydarzenie to, tradycyjnie już, zostało zorganizowane przez ojców paulinów z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, którzy w tym roku zaprosili do poprowadzenia forum gości przybyłych z Polski: Marcina Zielińskiego oraz ks. Radosława Rafała.

Wierni z różnych stanów

Każdego roku liczba uczestników Forum Charyzmatycznego znacznie wzrasta. W tegorocznych rekolekcjach wzięło udział ponad 400 osób. Wielu uczestników przyjechało razem ze swoimi wspólnotami, z różnych stanów, między innymi z: Massachusetts (Wspólnoty Charyzmatyczne: Maranatha z Bostonu i Metanoia z Worcester), Connecticut (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ain-Karim z Bridgeport), Nowego Jorku (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Long Island oraz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z paulińskich parafii w Yonkers i na Manhattanie Lew Judy), New Jersey (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Siloe z Clifton oraz Wspólnota modlitewna św. Faustyny i Jezusa Miłosiernego z Hackensack), Pensylwanii (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy – Doylestown), oraz Illinois (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Jezus z Nami z Chicago). Pozostała część uczestników przybyła z innych stanów, nawet tak odległych jak Ohio, a nawet z Kanady.

Praktyczną stroną organizacyjną Forum zajęła się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Shema z Amerykańskiej Częstochowy, natomiast posługę muzyczną prowadził Zespół Effatha, diakonia muzyczna Wspólnoty Lew Judy z paulińskiej parafii na Manhattanie.

Rozpalić wiarę!

Tegoroczne Forum przebiegło pod hasłem: „Rozpal wiarę, a będą się działy cuda”. Rekolekcje były jednocześnie warsztatami z posługi modlitwy o uzdrowienie. Poza nauczaniem, uwielbianiem Boga oraz modlitwą o wylanie Ducha Św. były także praktyczne wskazówki i ćwiczenia, jak można modlić się o uzdrowienie drugiego człowieka. – Modlitwa o uzdrowienie nie jest skomplikowana. Jeśli tylko zdasz sobie sprawę z tego, kim jesteś w Chrystusie, staniesz w Jego autorytecie i wypowiesz choćby jedno zdanie – będą działy się cuda – powiedział Marcin Zieliński.

W niedzielę 24 czerwca ponad 1,000 wiernych zapełniło kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown na mszy świętej o godz. 12:30, kończącej Forum Charyzmatyczne. Po niej nastąpiła modlitwa o uzdrowienie, którą poprowadzili Marcin Zieliński oraz ks. Radosław Rafał.

Kolejne Forum za rok

W czasie tego czerwcowego weekendu w Amerykańskiej Częstochowie rzeczywiście działy się cuda! Przez trzy dni sanktuarium wypełnione było duchem modlitwy i uwielbienia Boga. Prowadzący Forum Charyzmatyczne pomogli uczestnikom rozpalić swoją wiarę w Jezusa i doświadczyć obecności Ducha Świętego i Jego działania. Wielu także zostało uzdrowionych ze swoich dolegliwości i chorób fizycznych oraz psychicznych. Jak podkreślali uczestnicy: „Szkoda, że następne Forum dopiero za rok…”, ale Amerykańska Częstochowa już dzisiaj zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się pod koniec czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej www.czestochowa.us.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Marcin Zieliński to znany w Polsce charyzmatyk i ewangelizator świecki, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic, który został w sposób szczególny obdarowany przez Pana darem modlitwy o uzdrowienie.

Ks. Radosław Rafał jest kapłanem ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny oraz byłym egzorcystą poznańskim, który posługuje jako rekolekcjonista, szczególnie zaangażowanym w Odnowę Charyzmatyczną.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,947.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com