Pensylwania

poleć serwis drukuj
Osoby, które...

Letni festiwal w parafii św. Wojciecha w Filadelfii

07-02-2018

Wielu parafian włączyło się w przygotowania, młoda Polonia też się zaangażowała i nam pomagała, na frekwencję nie mogliśmy narzekać, wszystko się udało – jednym tchem wymienia ks. Jan Palkowski, proboszcz polskiej parafii św. Wojciecha w Filadelfii, poproszony o krótkie podsumowanie z tegorocznego festiwalu. – Cieszę się, że kolejny rok z rzędu festiwal się odbył – dodaje.

Osoby, które w dniach 21, 22, 23 lub 24 czerwca odwiedziły parafię św. Wojciecha, mogły liczyć na wiele atrakcji. Kiermasz rozmaitości, liczne stoiska, na których można było kupić ciekawe pamiątki lub polskie przysmaki, kuchnia serwująca smaczne polskie potrawy, gry i loteria, a dla dzieci dmuchany zamek i inne rozrywki, np. malowanie twarzy – to tylko niektóre z nich. W niedzielę można było też obejrzeć na żywo transmisję mundialowego występu polskich piłkarzy. Festiwal dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń, a tymczasem w parafii trwają już przygotowania do kolejnego wydarzenia – pieszej pielgrzymki, która w sierpniu wyruszy do Amerykańskiej Częstochowy.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,948.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com