Pensylwania

poleć serwis drukuj
22 lipca ojcowie...

Święto patrona kierowców i podróżujących w Amerykańskiej Częstochowie

08-01-2018

Każdego roku w Amerykańskiej Częstochowie obchodzone jest wspomnienie św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji w niedzielę 22 lipca ojcowie paulini posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown przez cały dzień błogosławili samochody oraz wszystkie inne pojazdy, przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa. Tradycyjnie już był to także szczególny dzień, w którym do Domu Matki dotarło wiele grup pielgrzymkowych, zarówno na motocyklach, jak i na rowerach.

XII Pielgrzymka Motocyklowa z Chicago przybyła do Amerykańskiej Częstochowy jako pierwsza, bo już w sobotę. Wzięło w niej udział około 80 motocyklistów. W tym roku do pielgrzymów z Chicago dołączyli także kapłani z Polski: ks. Grzegorz Patek oraz ks. Tomasz Turczyn z klubu motocyklowego „God’s Guards” z Częstochowy. Na motorach przybyła także Polonia mieszkająca w innych stanach USA, m. in. z New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii oraz innych stanów, należąca do różnych klubów motocyklowych.

Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli także pielgrzymi na rowerach. Już po raz dziesiąty przyjechała grupa rowerzystów z Manville, NJ, pod opieką ojców redemptorystów. Zdecydowanie najdłuższą trasę przemierzyli uczestnicy III Międzystanowej Pielgrzymki Rowerowej. Po raz pierwszy w tym roku pielgrzymka ta wyruszyła z Bostonu, MA. Uczestnicy przemierzyli w trakcie siedmiu dni około 350 mil. W trakcie trasy pielgrzymkowej przez różne stany – Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Pensylwanię – dołączały się kolejne grupy rowerzystów. Łącznie do celu dojechało około 70 rowerzystów z pięciu stanów.

Wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej odprawionej w sanktuarium o godz. 12:30, której przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, Prowincjał Zakonu Paulinów w USA.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,955.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
08-19-2018
Piknik w Bazylice św. Stanisława w Chicopee
08-19-2018
Doroczny piknik w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus
08-19-2018
6. Doroczny piknik klubu motocyklowego Polish Legion w Bensalem
08-19-2018
PIKNIK PARAFIALNY parafii Św. Teresy
08-19-2018
Piknik Parafii MB Częstochowskiej w Turners Falls
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com