Pensylwania

poleć serwis drukuj
22 lipca ojcowie...

Święto patrona kierowców i podróżujących w Amerykańskiej Częstochowie

08-01-2018

Każdego roku w Amerykańskiej Częstochowie obchodzone jest wspomnienie św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji w niedzielę 22 lipca ojcowie paulini posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown przez cały dzień błogosławili samochody oraz wszystkie inne pojazdy, przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa. Tradycyjnie już był to także szczególny dzień, w którym do Domu Matki dotarło wiele grup pielgrzymkowych, zarówno na motocyklach, jak i na rowerach.

XII Pielgrzymka Motocyklowa z Chicago przybyła do Amerykańskiej Częstochowy jako pierwsza, bo już w sobotę. Wzięło w niej udział około 80 motocyklistów. W tym roku do pielgrzymów z Chicago dołączyli także kapłani z Polski: ks. Grzegorz Patek oraz ks. Tomasz Turczyn z klubu motocyklowego „God’s Guards” z Częstochowy. Na motorach przybyła także Polonia mieszkająca w innych stanach USA, m. in. z New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii oraz innych stanów, należąca do różnych klubów motocyklowych.

Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli także pielgrzymi na rowerach. Już po raz dziesiąty przyjechała grupa rowerzystów z Manville, NJ, pod opieką ojców redemptorystów. Zdecydowanie najdłuższą trasę przemierzyli uczestnicy III Międzystanowej Pielgrzymki Rowerowej. Po raz pierwszy w tym roku pielgrzymka ta wyruszyła z Bostonu, MA. Uczestnicy przemierzyli w trakcie siedmiu dni około 350 mil. W trakcie trasy pielgrzymkowej przez różne stany – Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Pensylwanię – dołączały się kolejne grupy rowerzystów. Łącznie do celu dojechało około 70 rowerzystów z pięciu stanów.

Wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej odprawionej w sanktuarium o godz. 12:30, której przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, Prowincjał Zakonu Paulinów w USA.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,955.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com