Pensylwania

poleć serwis drukuj
Od lewej: Konsul...

Wyjątkowa wystawa dzieł sztuki w Amerykańskiej Częstochowie

08-01-2018

W niedzielę, 26 sierpnia, w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, odbędzie się oficjalne otwarcie 40. wystawy sztuki im. Adama Styki, połączone ze sprzedażą dzieł.

Podczas otwarcia ogłoszone zostaną nazwiska autorów najlepszych, nagrodzonych lub wyróżnionych prac. Goście podziwiający ekspozycję będą mieli okazję do spotkania z artystami przy przekąskach i lampce wina.

Wystawa organizowana jest przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii (Polish Heritage Society of Philadelphia – PHSP), przy wsparciu Amerykańskiej Rady Kultury Polskiej (American Council for Polish Culture – ACPC) i ojców paulinów z Amerykańskiej Częstochowy.

Wystawa będzie otwarta także podczas dorocznego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu w Amerykańskiej Częstochowie, który rozpocznie się w Labor Day Weekend, 1-3 września i trwał będzie także 8 i 9 września. Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronie internetowej: http://www.polishcultureacpc.org lub kontaktując się telefonicznie z Marie Hejnosz: 215-487-0221.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com