Pensylwania

poleć serwis drukuj
W sumie odpustowej...

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

08-03-2018

Każdego roku w ostatnią niedzielę lipca pielgrzymi gromadzą się w Amerykańskiej Częstochowie, aby oddać cześć św. Annie – matce Najświętszej Maryi Panny – pod której wezwaniem znajduje się jedna z kaplic w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA.

W tym roku uroczystości odpustowe przypadły na 29 lipca. Eucharystii o godz. 12:30 przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, prowincjał paulinów w USA. Był to również dzień pielgrzymki polskich górali, którzy każdego roku przybywają, aby zawierzyć siebie opiece Maryi Jasnogórskiej i przyzywać wstawiennictwa św. Anny. Grupa górali, najliczniejsza ze stanu New Jersey, uczestniczyła w sumie odpustowej w Amerykańskiej Częstochowie oraz wypowiedziała swój akt zawierzenia przed obliczem Maryi.

W mszy świętej wzięli także udział uczestnicy 15. Kongresu Trzeźwości, który odbywał się w Domu Pielgrzyma przez cały weekend (27-29 lipca). Kongres w tym roku poprowadziła Jolanta Cherbańska, autorka książki „Wyjście z mroku”, opowiadającej o Mateuszu (Matt) Tallbot. Dzięki swojej zwycięskiej walce z chorobą alkoholową Matt Tallbot jest wspaniałym przykładem i natchnieniem oraz patronem osób uzależnionych. Kościół uznał heroiczność jego cnót, ogłaszając go sługą Bożym.

Po uroczystej mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna do Kaplicy św. Anny, w której wierni kontynuowali wspólną modlitwę za wstawiennictwem patronki tego dnia. Na koniec nabożeństwa tradycyjnie już zostały poświęcone olejki ku czci św. Anny.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,957.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com